State Street: “Nasi klienci wykazują bardzo wysoki poziom zainteresowania kryptowalutami

State Street HQ

226-letni State Street, największy na świecie depozytariusz twierdzi, że jego klienci wykazują “bardzo wysoki poziom zainteresowania” zasobami kryptowalutowymi.

W czwartek (29 listopada ) Jay Biancamano, dyrektor ds. rozwoju i innowacji w zakresie produktów cyfrowych State Street przemawiał  na dwudniowej konferencji American Banker “Block | FS” (29-30.11) w Nowym Jorku. Biancamano stwierdził, że wśród klientów State Street wyłania się “bardzo duże zainteresowanie” zasobami cyfrowymi, aczkolwiek bank odradza im przeniesienie swoich majątków do kryptosfery, gdyż “jest to na razie nieopłacalne”.

Zapytany, czy bank buduje rozwiązanie krypto-depozytowe lub nabywa firmę posiadającą już takie możliwości, powiedział:

“Śledzimy aktywa naszych klientów. Rozmawiamy z tymi, którzy są tym zainteresowani i przyglądamy się sytuacji ‘z bliska’ […] To powiedziawszy stwierdzam, że jesteśmy firmą przyjazną dla technologii blockchain.”

Powiedział także, że krypto-depozyty to nie tylko kryptowaluty:

“Nie chodzi tylko o kryptowaluty, ale także o tokenizację i digitalizację tradycyjnych zasobów.”

State Street Gdańsk
Biuro State Street w Gdańsku

Według doniesień Financial News, 25 stycznia Ralph Achkar, dyrektor zarządzający ds. rozwoju i innowacji w zakresie produktów cyfrowych dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki powiedział, że “chociaż liczni inwestorzy byli zainteresowani nowymi aktywami, działanie “utrudniła im” infrastruktura rynkowa, której brakuje odpowiednich ustaleń handlowych i potransakcyjnych”.


REKLAMA