Startup Stellar łączy się z Chain, by odrodzić się jako Interstellar

Chain, firma zajmująca się DLT z siedzibą w San Francisco, została przejęta przez Lightyear, podmiot działający w oparciu o sieć Stellar na podstawie niejawnej umowy.

W zeszłym tygodniu ogłoszono, że Lightyear zostanie przemianowany na Interstellar w związku z fuzją z Chain  firmą, która buduje produkty typu blockchain klasy korporacyjnej wspierane przez gigantów finansowych takich jak Visa, NASDAQ i Citigroup, zaoferuje swój produkt w chmurze, Sequence, portfelowi Interstellar, umożliwiając organizacjom śledzenie aktywów podczas przechodzenia między prywatnymi księgami a siecią Stellar.

Jed McCaleb, współzałożyciel Stellar Development Foundation i Lightyear, będzie CTO Interstellar. Według niego fuzja “pomoże organizacjom budować się w oparciu o Stellar”. Dodał dalej:

“Zespół Chaina dążył do zwiększenia wykorzystania technologii blockchain w przedsiębiorstwach, co jest kluczowym elementem budowania przyszłości, w której pieniądze i zasoby cyfrowe poruszają się w otwartych protokołach.”

Obecnie Stellar (XLM) jest szóstą największą kryptowalutą na świecie z limitem rynkowym w wysokości 3,6 miliarda USD. Dzięki utworzeniu Interstellar otrzyma produkty sieciowe i bazę klientów Chain, umożliwiając organizacjom wydawanie, wymianę i zarządzanie zasobami w sieci publicznej.

Sieć wcześniej pozyskała ponad 43 miliony dolarów z różnych instytucji finansowych, w tym Capital One, Citigroup, a także funduszy ukierunkowanych na technologię, takich jak Khosla Ventures, Blockchain Capital i Pantera Capital.

Interstellar ułatwi przedsiębiorstwom tworzenie usług finansowych i produktów za pomocą otwartej sieci Stellar. Prezes Chain, Adam Ludwin będzie pełnił funkcję CEO Interstellar.

“Chain działa z wewnątrz przedsiębiorstwa, a Stellar koncentruje się na sieci między organizacjami. Jako jeden zespół będziemy mieli pełny obraz i zestaw możliwości […]”

– powiedział Ludwin.

Wraz z uruchomieniem, Interstellar będzie miał swoją siedzibę w San Francisco, z operacjami biurowymi z Nowego Jorku i Singapuru. Początkowo startup ma zatrudniać 60 pracowników, a tak przynajmniej wynika z raportu.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe