Sprzedawali narkotyki i środki uspokajające online za BTC.

Upadek rynku Jedwabnego Szlaku wciąż odbija się echem na całym świecie, w tym tygodniu doprowadza wielu studentów uniwersyteckich do więzienia przez wiele lat. Młodzi mężczyźni zostali uznani za winnych sprzedaży narkotyków i środków uspokajających online za bitcoin.

Breaking Bad

Grupa studentów Uniwersytetu w Manchesterze, nazywana przez brytyjską prasę “Breaking Bad Gang”, została skazana za handel narkotykami na czarnym rynku ‘Silk Road’ za bitcoin . W środę zostali skazani na długi wyrok więzienia przez Sąd Koronny w Manchesterze.

Grupa została uznana za winną nielegalnego handlu narkotykami klientom na całym świecie, w tym w Europie, Ameryce, Australii i Nowej Zelandii, a także w ich rodzinnym mieście Manchester. Władze Zjednoczonego Królestwa podobno zostały powiadomione o swoich działaniach po przejęciu rynku jedwabiu przez amerykańskich śledczych.

Tak zwany uniwersytecki gang obejmował farmakologię, informatykę, inżynierię petrochemii, geologię i studentów marketingu. Okazało się, że sprzedają ecstasy, LSD, 2C-B i ketaminę, o łącznej wartości ponad miliona dolarów od maja 2011 r. Do października 2013 r. Funkcjonariusze brytyjskiej agencji kryminalnej, którzy napadli na ich mieszkanie, powiedzieli, że odkryli “to, co można opisać tylko jako fabryka handlu narkotykami “. Według lokalnych doniesień prasowych nie ukrywali oni również swoich bogactw bardzo dobrze i wykorzystali część wpływów na wakacje na Jamajce, Bahamach i w Amsterdamie.

Joshua Morgan, 28 lat, został skazany na siedem lat i dwa miesiące. James Roden, lat 25, został skazany na dwanaście lat. Jaikishen Patel, lat 26, został skazany na jedenaście lat i dwa miesiące. Elliott Hyams, 26 lat, został skazany na jedenaście lat i trzy miesiące. Basil Assaf, 26 lat, został skazany na piętnaście lat i trzy miesiące.

Według doniesień sądu, sędzia obwodowy Michael Leeming powiedział młodym mężczyznom: “Do wszystkich celów i celów prowadziliście punkt kompleksowej obsługi, wycinając człowieka średniego. Używanie ciemnej sieci jest funkcją obciążającą, a nie łagodzącą. To powinno zostać wyjaśnione. Wszyscy znaliście wynik i skalę tego, co się działo. Jako inteligentni młodzi mężczyźni wszyscy zrozumiecie, że ta nędza jest spowodowana i na pewno przyczyniła się do tego ludzie tacy jak wy.

Podobny przypadek został niedawno odkryty po drugiej stronie stawu, gdzie oficerowie marynarki wojennej zbombardowali rzekomy pierścień narkotykowy w amerykańskiej Akademii Marynarki Wojennej.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe