Sprawdźmy, jak radzi sobie Bitcoin na Wall Street.

Bitcoin staje się zupełnie jak wszystko inne na Wall Street,

korelacja z akcjami przeskakuje na 2-letnie maksimum.

Przez 90 dni korelacja między dziennymi stopami procentowymi kryptowaluty a S & P 500 wynosi 33 procent, jak twierdzi Nick Colas, współzałożyciel DataTrek Research.

To najwyższy wynik, odkąd kryptowaluta zaczęła zyskiwać publiczną uwagę w styczniu 2016 r. I znacznie przewyższa poprzednią wysokość 19 procent w połowie grudnia, powiedział Colas

“Atrakcyjność Bitcoin dla inwestorów instytucjonalnych może zwiększyć korelację” –  powiedział w osobnej nocie analityk Morgan Stanley, podnosząc kwestię, czy większa korelacja z akcjami ogranicza potencjał bitcoina jako aktywa inwestycyjnego.

Relacje Bitcoina z wynikami amerykańskich akcji wydają się rosnąć.

90-dniowa korelacja między dziennymi odsetkami zwrotów kryptowaluty i S & P 500 wynosi 33 procent, najwyższa od kiedy kryptowaluta zaczęła zyskiwać publiczną uwagę w styczniu 2016 r., Według Nicka Colasa, współzałożyciela DataTrek Research.

Poprzedni wynik ostatnich dwóch lat był znacznie niższy, na poziomie 19 procent, w połowie grudnia 2017 r. Powiedział Colas w czwartkowym notce. Średnia analiza długoterminowa dla 90-dniowej korelacji wynosi -1%, wynika z analizy.

Colas jest jednym z pierwszych strategów rynku Wall Street, który zaczął pisać o bitcoinie.

Bitcoin wzrósł o 2,000 procent w ciągu 12 miesięcy do grudnia, znacznie powyżej 19 000 USD, dzięki wzrostowi zainteresowania inwestorów i spekulacji na temat zwiększonej uwagi ze strony instytucji. Największa na świecie giełda kontraktów CME i jej konkurent, Cboe, uruchomiły grudniowe kontrakty na bitcoin, co ułatwia inwestorom instytucjonalnym kupowanie w trendach kryptowalutowych.

Jednym z punktów sprzedaży inwestycji w kryptowaluty, takie jak bitcoiny, jest ich brak korelacji z uznanymi na światowymi rynkami finansowymi. Ale kiedy akcje amerykańskie spadły w ostatnim tygodniu, bitcoin nie utrzymał się i faktycznie spadł dalej, krótko poniżej 6 000 USD.

“Atrakcyjność Bitcoin dla inwestorów instytucjonalnych może zwiększyć korelację”, powiedział w nocie środowej analityk Morgan Stanley, James E. Faucette i jego zespół. “Nasze rozmowy z inwestorami na pewno nadają wagę temu poglądowi, co rodzi kluczowe pytanie: czy korelacja bitcoinów z szerszym rynkiem w pełni się materializuje, czy ogranicza to jego ostateczny potencjał”

Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy bitcoin może być zrównoważonym składnikiem inwestycyjnym, biorąc pod uwagę niepewność regulacyjną i zasadniczo inny charakter kryptowaluty w porównaniu z tradycyjnymi zasobami. Na razie, jeśli istnieje korelacja z zapasami, inni analitycy sugerują, że kryptowaluty takie jak bitcoin mogą być wskaźnikiem apetytu na ryzykowne aktywa, takie jak akcje.

“Nie sprawdzamy, czy ma wzrosnąć, czy też obniżyć, ale jest to ryzyko na rynku i jest to daleko spekulujące ryzyko”, – powiedział Christopher Harvey, szef strategii w Wells Fargo Securities na kanale CNBC “Fast Money”, ponieważ ryzyko zostaje sprzedane, po prostu dodaje paliwa do ognia i to jest problem”

Z drugiej strony,

“jeśli mamy rację, a ryzyko znów zaczyna licytować, nie zdziwiłoby nas, gdybyśmy zobaczyli ofertę na niektórych rynkach kryptograficznych” – powiedział Harvey. W środę podniósł swoją cenę docelową S & P 500 na koniec roku do 2950, co stanowi 10-procentowy wzrost w porównaniu z końcem dnia.

W czwartek po południu bitcoin wzrósł o około 8 procent, osiągając 8171 USD, według wskaźnika cen bitcoinów CoinDesk’a. Akcje amerykańskie spadły w czwartek o ponad 2 procent.

Jak na razie, S & P spadł o 1,7 procent, a bitcoin spadł o około 40 procent.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi