Założyciel Huobi spotkał się z doradcą Putina

Huobi Glazyev Putin

Leon Li, założyciel Huobi, spotkał się 17 września w Pekinie z doradcą prezydenta Władimira Putina, Sergeyem Glazyevem, w celu omówienia sytuacji rosyjskiego rynku finansowego oraz utworzenia niszy dla Huobi.

Dość rzadko twórcy kryptowalut spotykają się z ludźmi bliskimi rosyjskiemu prezydentowi, Władimirowi Putinowi. Posunięcie może wyglądać politycznie niewłaściwie w czasach, gdy sztywne przepisy i oszustwa nękają rosyjski rynek kryptowalut. Mimo wszystkoz założyciel i dyrektor generalny Huobi, Leon Li, podjął dyskusję z rosyjskimi władzami – spotkał się z ekonomistą i doradcą Putina, Sergeyem Glazyevem, 17 września w biurach Huobi w Pekinie. Wiadomość o spotkaniu opublikowano jednak dopiero w czwartek, 20 września.

O czym rozmawiali?

Panowie omawiali technologię blockchain, kryptowaluty oraz potencjalną przestrzeń dla Huobiego na rosyjskich rynkach finansowych.

Glazyev zauważył:

“Branża kryptowalutowa wciąż kwitnie i rozwija się, a prawie każdy kraj na świecie podejmuje próbę rozwoju kryptoprzestrzeni. Jeśli Huobi Group będzie dobrym przykładem dla rynku, będzie bardzo pomocne dla rosyjskiego ustawodawstwa krajowego dotyczącego kryptowalut i technologii blockchain.”

Dodał, że Huobi mógłby przekazać swoje doświadczenia na rosyjskim rynku, dodając, że może to przyczynić się do wzrostu gospodarczego kraju. Glazyev stwierdził również, że będzie to świetna okazja do prowadzenia badań. Jego uznanie sugeruje, że Rosja przygotowuje się na kawałek “kryptotortu”.

Jak ważne jest wsparcie Glazyeva?

Glazyev jest wielkim zwolennikiem implementacji technologii blockchain w Rosji, a jego rola w rządzie jako doradcy Putina sprawia, że jego opinie są jeszcze bardziej znaczące dla świata kryptowalut. Uważa on, że blockchain może być pomocny w tworzeniu lepszej infrastruktury rządowej, walce z korupcją i wykorzenieniu oszustw finansowych.

Ekonomista uważa, że waluty cyfrowe i blockchain powinny być liczone jako jedna, a nie dwie technologie. Stwierdził nastepująco:

“Zasoby cyfrowe również przyczyniają się do rozwoju technologii blockchain. Są nierozerwalnie połączone.”

Glazyev ma także nadzieję, że niektóre zaawansowane kraje wykorzystają rozproszone technologie w krajowych organizacjach rynkowych, ponieważ mogą one uczynić rynek pieniężny mniej ryzykownym, bardziej przejrzystym i zrównoważonym.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com