Sony tworzy sprzętowy portfel kryptowalutowy

Sony

Japoński konglomerat technologiczny ogłosił, że jego dział Computer Science Laboratories (Sony CSL) opracował portfel sprzętowy do kryptowalut. Ma on umożliwić przechowywanie bitcoinów i innych zasobów cyfrowych w bezpiecznym środowisku offline, zachowując wygodę mniej bezpiecznych portfeli online.

Konwencjonalne portfele sprzętowe, takie jak Trezor One czy Ledger Nano S, łączą się z komputerem lub urządzeniem mobilnym za pomocą kabla USB. W przeciwieństwie do nich portfel opracowany przez Sony CSL przechowuje prywatne klucze użytkownika na bezstykowej karcie IC, umożliwiając łatwe podpisywanie transakcji pochodzących z urządzenia z obsługą NFC.

“Portfel ten jest mały, łatwy w przenoszeniu i użyteczny, zwłaszcza w przeciwieństwie do typowych istniejących portfeli sprzętowych, które łączą się z komputerami za pośrednictwem USB. Ponadto, dzięki temu, iż jest to karta IC, możliwe jest bezpieczne generowanie i przechowywanie klucza prywatnego z wysoce niezawodnym modułem odpornym na manipulacje.”

Wcześniej w tym roku firma Sony złożyła wniosek o opatentowanie systemu do zarządzania prawami cyfrowymi (DRM), wykorzystującego technologię blockchain. W tym miesiącu firma zaprezentowała wersję produkcyjną tego systemu, która będzie bazować na już istniejącej platformie już platformie DRM Sony.

W ogłoszeniu firma poinformowała również, że planuje pracować nad “komercjalizacją” swojego portfela kryptowalutowego. Ostatecznym celem takich działań jest rozpowszechnienie technologii blockchain.

“Sony CSL będzie nadal dążyć do komercjalizacji “technologii portfela sprzętowego”, która umożliwi bezpieczne transakcje cyfrowych aktywów, w tym kryptowalut, w celu zwiększenia adaptacji technologii blockchain. “

 


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe