Skandynawski Start-Up, chce śledzić kontenery transportowe poprzez Blockchain.

Start-up prowadzony przez doświadczonych specjalistów z branży transportowej tworzy platformę opartą na Blockchain, która po raz pierwszy zapewni rejestr w czasie rzeczywistym 27 milionów kontenerów na świecie.

Blockshipping twierdzi, że jego rozwiązanie – które nazywane jest platformą Global Shared Container (w skrócie GSCP) – ma to, czego potrzeba, aby zająć się zdumiewającymi nieefektywnościami na rynku, przynosząc znaczne oszczędności dla firm w całym łańcuchu dostaw i dramatycznie zmniejszając wpływ przemysłu na środowisko.

Pomimo tego, że jest to sektor “niezwykle cenny”, Blockshipping twierdzi, że od lat dręczyły go zagrożenia bezpieczeństwa, nadwyżka mocy produkcyjnych i coraz bardziej restrykcyjne polityki środowiskowe – dodając, że niektóre problemy od dziesięcioleci pozostają nierozwiązane.

W ciągu trzech do czterech lat skandynawska firma aspiruje do posiadania 60-procentowego zasięgu rynkowego – co stanowi 16 milionów kontenerów transportowych – i ma nadzieję, że jej token narzędziowy stanie się standardową walutą dla transakcji pomiędzy firmami działającymi w branży.

Blockshipping wierzy, że firmy będą zachęcane do przyjmowania swojej technologii szacunkowo, co sugeruje, że branża mogłaby skorzystać z rocznych oszczędności w wysokości 5,7 miliarda dolarów, jeśli platforma Global Shared Container wejdzie w główny nurt.

Zostałoby to osiągnięte dzięki “inteligentniejszemu postępowaniu”, które umożliwiłoby GSCP – ułatwiając dopasowanie deficytowych i nadwyżkowych pojemników. Biała księga Blockshippinga cytuje badania, które wskazują, że przewoźnicy mogliby zmniejszyć wielkość swoich flot kontenerowych nawet o 20 procent, instalując czujniki śledzące w czasie rzeczywistym i uzyskując dokładne dane o lokalizacji.

Firma twierdzi również, że w danym momencie nie znaleziono jednego na pięć kontenerów na świecie (równowartość 5 mln sztuk). Aby rozwiązać ten problem, gromadzenie informacji o tym, czy kontenery są puste lub załadowane, może być trudne, co oznacza, że zbyt często pociągi i ciężarówki marnują czas i paliwo transportując puste metalowe pudła.


REKLAMA