Singapur może stać się pierwszym krajem, który w pełni przyjmie kryptowaluty

Singapur

Singapur zbliża się do kryptowalut – krajowe organy nadzoru finansowego dyskutowały o swojej otwartości wobec powstającego przemysłu podczas Consensus w Singapurze.

Singapur “nie reguluje technologii, zaś jej cel”

Jak podaje TechCrunch, wygląda na to, że rząd singapurski ma przemyślany plan wprowadzenia kryptowalut do swojej gospodarki.

Consensus  w 2018 r. powitał tysiące entozjastó kryptowalut, przedsiębiorców i ekspertów, którzy dyskutowali i tworzyli nowe relacje, które mogą stanowić podstawę przyszłości branży. Istotnym elementem spotkania była rozmowa przedstawicieli Urzędu Monetarnego Singapuru (MAS) na temat przyszłości kryptowalut w ich kraju. Wygląda na to, że finansowi regulatorzy w Singapurze są dalece naprzód przed wieloma innymi rozwiniętymi krajami, jeśli chodzi o ich znajomość branży i plany na przyszłość.

MAS wyraźnie rozróżnia różne typy kryptowalut: tokeny użytkowe, tokeny płatności i tokeny zabezpieczające. Damien Pang, szef Ekosystemu i Infrastruktury FinTech w MAS powiedział, że “MAS dokładnie przygląda się właściwościom tokenów, w przeszłości, obecnie i w przyszłości, zamiast tylko samej technologii.”

“Nie, MAS nie będzie blokować blockchain ani kryptowalut, nie ma na celu regulacji samej technologii, ale [jej] celu”

– mówi Pang.

Co więcej, władze nie planują narzucać regulacji dotyczących wszystkich produktów kryptowalutowych. Podczas gdy żetony zapłaty (które posiadają właściwości ekonomiczne) i żetony bezpieczeństwa wymagają pewnej uwagi z prawnego punktu widzenia, ze względu na ich charakter, żetony użyteczności nie wymagają tak dużej kontroli, zauważył Pang.

Singapur azjatyckim klejnotem

Najbardziej znane miasto-państwo w Azji Południowej od dawna znane jest z wyprzedzania reszty świata pod względem poziomu edukacji, rozrywki, opieki zdrowotnej, turystyki, ale przede wszystkim innowacji finansowych i technologicznych.

Być może jest to poczucie rywalizacji, a może tylko wola dostarczenia najnowszych osiągnięć swoim obywatelom – jedno jest pewne: Singapur stara się być jednym z pierwszych, jeśli chodzi o adaptację kryptowalut.

Projekty związane z kryptowalutami były bardzo zadowolone z powodu szeroko otwartych drzwi – m.in. dlatego Singapur stał się docelowym miejscem, w którym będą wydawane pierwsze karty debetowe kryptowalut. Poza tym, zachęcające stanowisko władz wobec branży stało się dość oczywiste miesiąc temu, kiedy instytucja ogłosiła, że będzie współpracować z globalnymi instytucjami w celu wprowadzenia tokenizacji cyfrowych walut.

Wiadomość przekazana przez przedstawiciela MAS w zeszłym tygodniu jest zatem potwierdzeniem, że “najdroższe miasto świata” (według The Economist) planuje wprowadzić kryptowaluty jako legalny rynek finansowy.


REKLAMA