Sieć TRON obsługuje ponad milion transakcji dziennie

Justin Sun - CEO TRON

Rywalizacja między zespołami projektowymi kryptowalut jest w pewnym sensie pozytywna dla branży. Jednym z obszarów rywalizacji jest przepustowość transakcji. Jak widać, pod tym względem TRON powoli przegania inne projekty.

Każda sieć kryptowalutowa jest przydatna tylko wtedy, gdy ludzie aktywnie jej używają. Powszechnie używanymi sieciami są m.in. sieci Bitcoin, Ethereum i XRP. Wartość jest przekazywana między użytkownikami niemal nieustannie. Istnieją jednak ograniczenia sieciowe, które w pewnym stopniu limitują ilość możliwych transakcji na dzień.

W przypadku TRONa liczba transakcji przekroczyła magiczny milion. Raptem kilka tygodni temu sieć osiągnęła poziom 500 000 transakcji dziennie, a od tamtej pory liczba ta stale rośnie w zatrważającym tempie. Wychodzi na to, że obecnie dzienna ilość transakcji stanowi połowę dziennego limitu Ethereum. Jest to dość ciekawe, zwłaszcza porównując wiek obu projektów.

Wpływ na wzrost ilości transakcji ma kilka czynników. Jednym z nich jest fakt, iż dApps TRON generują mnóstwo transakcji. Obejmują one głównie aplikacje bukmacherskie i gry hazardowe. Duży ruch generują również transakcje wpłaty/wypłaty z giełd.

Ciągły wzrost gospodarczy ma kluczowe znaczenie

Wydaje się, że sieć TRON ma wielkie pole do popisu. Projekt nieustannie się rozwija, co z resztą widać po statystykach. Rosnąca liczba transakcji zbiega się ze wzrostem innej, dość ważnej noty. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba adresów sieciowych odpowiednio wzrosła – z 525 000 do 567,237 adresów TronScan. Poza tym, znacznym osiągnięciem są względnie niskie (średnio ok. 0,02 USD) koszty transakcji. Dla porównania, prowizja przy płatności BTC wynosi ok. 0,4 USD.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty