Sędzia: SEC nie udowodniło, że Blockvest ICO to papier wartościowy

Blockvest wyrok

Sędzia okręgowy z San Diego, Gonzalo Curiel odrzucił wniosek SEC o nakaz zamrożenia aktywów związanych z ICO Blockvest. Sprawa trafi na wokandę sądową.

Według portalu law.com jest to pierwszy raz, kiedy SEC znalazło się w kropce w swojej kampanii przeciwko nielegalnej sprzedaży tego, co komisja uznaje za niezarejestrowane papiery wartościowe.

Zdaniem sędziego sprzedaż prywatnych żetonów Blockvest nie była nieuregulowaną sprzedaż papierów wartościowych. Jako kontrargumenty wobec zarzutów SEC wybrał dwa aspekty tzw. Testu Howeya (dot. inwestowania pieniędzy i oczekiwania zysku).

“Umowa, transakcja lub program, w ramach którego dana osoba inwestuje swoje pieniądze we wspólne przedsiębiorstwo i może oczekiwać zysków jedynie z wysiłków promotora lub strony trzeciej.”
-“Test Howey’a”

Sędzia Curiel odniósł się do sytuacji następująco:

“Powodowie i pozwani podają całkowicie odmienne fakty na temat tego, na czym polegało 32 testowych inwestorów […] zanim zakupili testowe tokeny BLV. W związku z tym, ponieważ istnieją faktyczne kwestie sporne, sąd, powołując się na test Howeya, nie może rozstrzygnąć czy testowe tokeny BLV były papierami wartościowymi.”

A tymczasem…

Orzeczenie to pojawia się po dość kontrowersyjnym porozumieniu pomiędzy SEC i założycielem EtherDelta, Zacharym Coburnem. Coburn, aby uniknąć rozprawy sądowej, zapłacił prawie 400 000 dolarów grzywny. Kontrowersyjnym jest fakt, że EtherDelta jest zdecentralizowaną giełdą… a Coburna oskarżono o prowadzenie niezarejestrowanej giełdy papierów wartościowych.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi