SEC (us securities and exchange commission)właśnie wydała ostrzeżenie inwestorom kryptowalut

Przewodniczący SEC Jay Clayton wydaje ostrzeżenie inwestorom, którzy wkładają pieniądze w kryptowaluty
Ostrzeżenie SEC nadejdzie kilka godzin po tym, jak regulator zatrzymał “pierwszą ofertę monet” (ICO) z aplikacji przeglądu restauracji Munchee
Wiele platform handlujących kryptowalutami może również łamać prawa, mówi strażnik papierów wartościowych.

 

Maszyny do kryptowalut:

kryptokoparki

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w USA (SEC) ostrzegł w poniedziałek inwestorów przed niebezpieczeństwami umieszczania ich pieniędzy w kryptowalutach, twierdząc, że handel i oferty publiczne w powstającej klasie aktywów mogą naruszać federalne prawo papierów wartościowych.

Oświadczenie Jaya Claytona pojawiło się zaledwie kilka godzin po tym, jak amerykański strażnik papierów wartościowych wkroczył do akcji, aby zatrzymać “pierwszą ofertę monet” (ICO) z aplikacji przeglądu restauracji, po tym, jak firma nie zarejestrowała go jako zabezpieczenia.

ICO pozwalają startującym firmom opartym na technologiach kryptowalutowych, takich jak blockchain, na szybkie pozyskiwanie kapitału poprzez wydawanie wirtualnych tokenów inwestorom. Takie oferty stały się bardziej powszechne w ubiegłym roku, ale niewiele danych na ich temat jest dostępnych, ponieważ rynek był w dużej mierze nieuregulowany.

Poniedziałkowa akcja egzekucyjna była znacząca, ponieważ pokazała, że SEC wystąpiłaby do ICO z powodu naruszeń rejestracji, nawet gdyby nie było roszczeń związanych z oszustwami, według urzędników SEC.

“Pojawiło się wiele obaw dotyczących kryptowalut i rynków ICO, w tym … że istnieje znacznie mniejsza ochrona inwestorów niż na naszych tradycyjnych rynkach papierów wartościowych, z odpowiednimi możliwościami oszustw i manipulacji” – powiedział Clayton.

“Jeśli okazja wydaje się zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa, lub jeśli jesteś naciskany, aby działać szybko, zachowaj szczególną ostrożność i bądź świadomy ryzyka, że twoja inwestycja może zostać utracona”, powiedział inwestorowi w oświadczeniu.

Clayton ostrzegł również specjalistów z branży, że ICOs w wielu przypadkach będą musieli przestrzegać federalnych przepisów regulujących emisję papierów wartościowych, w tym rejestracji w SEC lub kwalifikujących się do zwolnienia, które pozwala emitentom na sprzedaż akcji prywatnie akredytowanym inwestorom.

 

 


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe