SEC startuje z inicjatywą wspierającą krypto, Blockchain oraz innowacje fintech

SEC FinHub

Rząd USA powoli integruje kryptowaluty i nową technologię finansową z jej ekosystemem regulacyjnym. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła wczoraj, że uruchamia strategiczne centrum innowacji i technologii finansowej (FinHub).

Kierowany przez Valerie A. Szczepanik, starszego doradcę ds. Cyfrowych aktywów i innowacji oraz zastępcę dyrektora pionu finansowania korporacji SEC, FinHub wprowadzi opinię publiczną w zagadnienia związane z działalnością komisji, a także inicjatywy dotyczące DLT, w tym technologię blockchain i kryptowaluty, zautomatyzowane doradztwo inwestycyjne, finansowanie rynku cyfrowego i sztuczną inteligencję.

Przewodniczący komisji, Jay Clayton opisuje inicjatywę następująco:

“SEC zobowiązuje się do współpracy z inwestorami i uczestnikami rynku w zakresie nowego podejścia do tworzenia kapitału, struktury rynku i usług finansowych, mając na względzie ulepszenie, a nie w żaden sposób ograniczenie ochrony inwestorów. FinHub stanowi ukierunkowanie naszych starań na monitorowanie innowacji na rynkach papierów wartościowych, które wymagają elastycznej, szybkiej reakcji regulacyjnej.”

Zasięg i dostępność są częścią strategii agencji, mającej wspierać technologów, zatrzymywać talenty w USA i współpracować z liderami, futurystami i innowatorami, którzy tworzą cyfrową gospodarkę. Komisja dała jasno do zrozumienia, że jest otwarta na współpracę z programistami FinTech.

“Pracownicy agencji od jakiegoś czasu są zaangażowani w działania mające na celu zrozumienie pojawiających się technologii […] Wprowadzając FinHub, mamy nadzieję otworzyć przedsiębiorcom, programistom i ich doradcom jasną drogę do współpracy z SEC.”

Co ciekawe, ogłoszenie nadchodzi kilka tygodni po tym, jak amerykańscy prawodawcy wysłali do komisji pismo żądające konkretnego wyjaśnienia stanowiska komisji wobec kryptowalut.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe