SEC wyda uproszczone wytyczne dot. krypto

SEC William Hinman

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że wkrótce poinformuje kiedy i w jaki sposób kryptowaluty być może zostaną sklasyfikowane jako papiery wartościowe.

Informacje tą w imieniu SEC przekazał William Hinman (dyrektor działu finansów korporacyjnych). Miało to miejsce podczas konferencji DC Fintech Week. Zobowiązał się on wydać nowe wytyczne, napisane “prostym angielskim”, aby pomóc deweloperom ICO. Mają one pomóc młodym innowatorom w określeniu, czy ich projekt może zostać sklasyfikowany jako papier wartościowy. Hinman nie podał daty potencjalnej publikacji dokumentu.

Oko na ICO

SEC obecnie zaostrza kontrolę nad ICO, nadal utrzymując sztywną politykę podczas rozpatrywania wniosków.

Hinman został zapytany w jaki sposób SEC będzie klasyfikować token (jako środek płatniczy bądź papier wartościowy). W odpowiedzi stwierdził, że wpływ na decyzję będą miały różne czynniki, w tym oczekiwana stopa zwrotu reklamowanej inwestycji. Jego zdaniem, jeśli inwestorowi obiecuje się zwrot z inwestycji lub coś, co podniesie cenę oferowanego żetonu, projekt zostanie uznany za papier wartościowy.

Być może nie jest to droga, którą chcą pójść deweloperzy… Hinman obiecuje jednak, że komisja postara się zapewnić przejrzystość całego procesu decyzyjnego.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi