Santander wykorzysta RippleNet w płatnościach

Santander

2 października Ripple Labs ogłosił integrację RippleNet w OnePay FX, mobilnej aplikacji do płatności transgranicznych opracowanej przez giganta bankowego, Banco Santander.

Strategiczne partnerstwo między Ripple Labs i Santander zostało ogłoszone w marcu 2018 r. Wtedy jednak nie ujawniono publiczności tego, jak bardzo ścisła będzie współpraca między oboma przedsiębiorstwami.

W marcu zespół Ripple podał w oficjalnym oświadczeniu, iż Santander eksperymentuje z RippleNet i innymi produktami płynnościowymi, dostępnymi w jego sieci blockchain. Kiedy konglomerat rozpoczął uruchamianie pilotażowych rozwiązań opartych o blockchain, Santander dostrzegł nowy poziom przejrzystości, pewności i szybkości, który wcześniej był niewidoczny w tradycyjnym sektorze finansowym.

Współpraca z myślą o klientach

Podczas konferencji Swell dyrektor ds. Innowacji w Santander, Ed Metzger, powiedział, że proces polegający na integracji banku z firmą Ripple polega na wykorzystaniu xCurrent, przedsiębiorczej sieci blockchain firmy Ripple, w celu poprawienia jakości usług świadczonych swoim klientom.

“Jesteśmy przekonani, że usługi finansowe przenoszą się w świat otwartych platform, w których firmy współpracują ze sobą, aby zapewnić klientom doskonałą obsługę – i to jest to, do czego dążymy w OnePay FX.”

W swoim przemówieniu Metzger wyjaśnił, że głównym celem sosowania RippleNet w ramach infrastruktury platformy OnePay FX jest bezproblemowe przetwarzanie transakcji transgranicznych w celu zapewnienia międzynarodowym klientom Banco Santander łatwości wysyłania i odbierania pieniędzy.

“Jeden z naszych klientów był we Włoszech na wakacjach i zaparkował w niewłaściwym miejscu. Musiał zapłacić grzywnę, ale nie miał swojej karty bankowej. Był w stanie skorzystać z aplikacji, aby natychmiast zapłacić karę, co uchroniło jego samochód od odholowania. Było to cztery albo pięć kliknięć, aby zrobić coś, co w przeszłości zajęłoby strasznie dużo czasu.”

Znaczne przyspieszenie

W nadchodzących miesiącach Santander rozszerzy ofertę OnePay FX na kolejne kraje w Europie, Ameryce Południowej i Azji. Obecnie aplikacja OnePay FX dostępna jest dla klientów w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii i Polsce.

Korzystanie z rozwiązań płynności płatniczej opartych o blockchain, Ripple pozwala użytkownikom na wysyłanie błyskawicznych płatności międzynarodowych, które w przypadku wykorzystania tradycyjnych przelewów bankowych mogą trwać od kilku dni do kilku tygodni.

“Ludzie nie muszą planować z wyprzedzeniem. Mogą wysłać międzynarodową płatność, kiedy zajdzie taka potrzeba. To jest dopiero coś.”

– stwierdził Metzger.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty