Sąd Najwyższy Indii ma wysłuchać sprawy przeciwko bankowi centralnemu.

Sąd Najwyższy w Delhi skierował zawiadomienie do banku centralnego Indii o nakazie zakazującym bankom korzystania z usług kryptowalut po złożeniu petycji od operatora giełdy bitcoinów.

Firma Kali Digital Ecosystems planowała uruchomić platformę wymiany o nazwie CoinRecoil w sierpniu tego roku.

Firma złożyła petycję w zeszłym tygodniu, domagając się “odpowiedniego nakazu, porządku lub nakazu anulowania okólnika”, dodając, że zakaz banku centralnego jest “arbitralny i niekonstytucyjny” i że nie jest on w stanie rozpocząć działalności ze względu na restrykcje nałożone przez RBI na usługi bankowe. .

Kali Digital Ecosystems uwzględnił również rząd Indii w petycji, w tym Ministerstwo Finansów i inne, zgodnie z oświadczeniem firmy.

Zawiadomienie przesłane do banku centralnego skutecznie rozpoznaje wniosek spółki w sądzie najwyższym. Kolejna rozprawa nad sprawą została wyznaczona na 24 maja.

Rashmi Deshpande z kancelarii Khaitan & Co. został zacytowany w wydaniu jako:

“Posunięcie RBI spowodowało zagrożenie dla rozwijającego się sektora kryptowalut i może mieć wpływ na podstawowe prawa takich podmiotów do prowadzenia każdej transakcji.”

W swojej rubryce RBI powiedział, że instytucje finansowe i banki znajdujące się pod jej władzami nie mogą już zajmować się giełdą kryptowalut i innymi powiązanymi usługami.

W listopadzie ubiegłego roku Sąd Najwyższy Indii zwrócił się do rządu o udzielenie odpowiedzi na petycję, w celu uzyskania jasności w tej sprawie.

Przyjmując surowe stanowisko w sprawie kryptowalut, RBI podniósł ostrzeżenia w 2013 i 2017 roku, ostrzegając “użytkowników, posiadaczy i handlowców”, że nie licencjonował żadnej firmy w Indiach do pracy z kryptowalutami.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi