Rząd Stanów Zjednoczonych traci 2 miliardy dolarów na wczesny handel bitcoinami.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kto płaci za wszystkie te dochodzenia FBI? To ty, ja i każdy inny obywatel płacący podatki. Jednak okazuje się, że rząd i departament FBI mogły przejść długą drogę, by nie zapłacić rachunku, nie robiąc absolutnie nic. Tak, gdyby rząd usiadł na ich rękach, zgromadziłby nadzwyczajną kwotę przekraczającą 2 miliardy dolarów. Źródło? Bitcoin.

W 2013 roku, zgodnie z dokumentami Sądu Federalnego w Nowym Jorku, rząd przejął 1434 336 bitcoinów od Rossa Wilhelma Ulbrichta, założyciela Czarnego rynku Silk Road. Podziemna strona internetowa została zamknięta z powodu wielu nielegalnych działań zarówno w USA, jak i na morzu. “Te zakupy obejmowały między innymi heroinę, kokainę, ecstasy i LSD, a także inne narkotyki, i zostały zapełnione przez sprzedawców, którzy prawdopodobnie znajdują się w ponad 10 różnych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Holandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Hiszpania, Irlandia, Włochy, Austria i Francja “, napisano w dokumentach sądowych.

Jednak cztery lata później, po zajęciu słynnej krypto-waluty, Departament Sprawiedliwości wydał oświadczenie szczegółowo określające, co stało się z cenną skrytką monet. “Bitcoiny zostały ostatecznie sprzedane przez US Marszałek Służby zgodnie z nakazem sądowym w wysokości 48 238 116 funtów” – podała informacja prasowa DoJ.

To może brzmieć jak dużo pieniędzy, ale okazuje się, że monety zostały sprzedane za nędzne 334 USD za sztukę. Teraz, po obrocie przez 1000 USD monetą, a następnie 10 000 USD za monetę, a nawet 20 000 USD za monetę na niektórych giełdach, rząd USA z pewnością “zostawił trochę pieniędzy na stole”, jak powiedziałby handlowiec. Ile dokładnie? Około 2,3 miliarda dolarów.

Przy handlu bitcoinem w wysokości 16,500 $ w momencie pisania tego artykułu, 143 336 bitcoinów wyceniono na 2,38 miliarda dolarów i stanowi prawie 1 procent całego rynku bitcoinów. I to nie tylko 2 miliardy dolarów, które rząd stracił – być może pobiło bliźniaków Winklevoss, by stać się pierwszym miliarderem bitcoinów.
kryptokoparki


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty