Rosyjskie banki mocno zainteresowane ” współpracą z branżą kryptowalutową”

rosyjskie karty

Według rosyjskiego portalu informacyjnego RBC, kilka dużych rosyjskich banków wyraziło silne zainteresowanie współpracą z branżą kryptowalutową i blockchain podczas spotkania, które miało miejsce na moskiewskiej giełdzie, za zamkniętymi drzwiami.

Popyt na kryptowaluty w Rosji jest bardzo wysoki, ale banki nie są w stanie sprostać krypto-zapotrzebowaniom ze względu na brak jasno określonych przepisów.

Z tego powodu przedstawiciele rosyjskich banków obecnych na spotkaniu rozmawiali z regulatorami z Japonii, Luksemburga i Singapuru, aby dostosować swoje możliwości do lokalnych realiów. Ponadto, utworzono grupę lobbingową, której celem jest zbliżenie się do rosyjskiego rządu z sugestiami jak uregulować kryptografię w kraju.

Jak dowiedział się korespondent RBC, dyrektor wykonawczy z „nienazwanego “dużego” rosyjskiego banku” zaproponował stworzenie alternatywnego projektu ustawy o zasobach cyfrowych, który będzie “drastycznie odmienny” od obecnego, proponowanego przez rząd.

Zgodnie z raportem RBC prywatny okrągły stół został zorganizowany przez grupę lobbingową, w skład której wchodzą największe rosyjskie banki – Sbierbank, Alfa-Bank, VTB i kilka innych.

Grupa lobbingowa omówiła również kwestie regulacyjne z globalnymi ekspertami, takimi jak urzędnicy japońskiej krypto giełdy Bitflyer, pracownicy platformy NCH z siedzibą w Singapurze i oraz technicy Litecoin. Były minister finansów Luksemburga, Luc Frieden, również wziął udział w spotkaniu, wyjaśniając w jaki sposób jego kraj zdołał stworzyć ramy prawne dla kryptowalut, dzięki czemu stał się jednym z wiodących ośrodków finansowych.

Kolejne już spotkanie

Nie było to pierwsze spotkanie tejże grupy na moskiewskiej Giełdzie. Pierwsze, poświęcone rosyjskim regulacjom dotyczącym aktywów cyfrowych, miało miejsce w czerwcu tego roku.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, projekt ustawy “O cyfrowych aktywach finansowych”, zaproponowany przez rosyjskie Ministerstwo Finansów, przeszedł pierwszy z trzech odczytów w Dumie Państwowej w maju. Jednakże, grupa wysokiej rangi rosyjskich menedżerów uznała go za “niedokończonu i rozdrobniony”.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com