Ripple zapewnia natychmiastowe płatności do Tajlandii

Ripple

Usługa cyfrowego transferu pieniędzy, Azimo, współpracuje z Siam Commercial Bank (SCB), najstarszym bankiem w Tajlandii, aby uruchomić natychmiastową usługę płatności transgranicznych z Europy do Tajlandii za pośrednictwem globalnej sieci płatności Ripple, RippleNet.

Zgodnie z zapowiedziami z 9 kwietnia rozwiązanie ma na celu rozwiązanie problemów związanych z drogimi i zawodnymi płatnościami globalnymi. Oświadczają, że za pośrednictwem swojej platformy przekazy pieniężne z Europy do Tajlandii zajmą mniej niż minutę.

Historycznie przekazy pieniężne między Europą a Tajlandią często wymagały więcej niż jednego dnia roboczego. Z drugiej strony Azimo może natychmiast przelać funta szterlinga i euro na tajlandzki baht.

Michael Kent, współzałożyciel i prezes Azimo, podkreślił, że wiele krajów korzysta z tego rodzaju rozwiązań do natychmiastowych płatności. Dodał:

„Tajlandia niedawno uruchomiła sieć płatności natychmiastowych, a ta współpraca z największym bankiem w kraju pozwala nam uzyskać czas na uregulowanie płatności z około 24 godzin do średnio 22 sekund.”

Według danych Banku Światowego Tajlandia jest jednym z głównych miejsc przekazów pieniężnych na świecie, otrzymując prawie 6,7 miliarda dolarów rocznie. Jest to również jeden z najdroższych krajów do wysyłania i odbierania pieniędzy.

Partnerstwo ma miejsce wkrótce po uruchomieniu przez Azimo usługi płynności na żądanie RippleNet w ramach ekspansji na Filipiny. Usługa ma zostać uruchomiona również w innych krajach w nadchodzących miesiącach.

Cointelegraph poinformował 8 stycznia, że ​​SCB współpracuje z Ripple w celu stworzenia aplikacji mobilnej opartej na blockchain, która umożliwia tanie płatności transgraniczne.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi