Ripple: XRP to Bitcoin 2.0

Ripple XRP

Główny strateg marketingowy Ripple’a, Cory Johnson, nazwał XRP “Bitcoinem na sterydach”.

W nowym wywiadzie dla Fintech Focus Podcast, Johnson opisał, co robi Ripple i dlaczego firma zdecydowała się wykorzystać blockchain do bezpośredniej pracy z bankami i instytucjami finansowymi.

“Próbujemy rozwiązać naprawdę duży problem – przenoszenie pieniędzy ponad granicami. To szaleństwo… W erze technologii, kiedy mogę wysłać wiadomość tekstową do przyjaciela w Rzymie z emoji i załączonym do niego gifem, czy też mogę wysłać e-mail do przyjaciela w Kapsztadzie w RPA w ciągu trzech sekund, dołączając do tego arkusz kalkulacyjny z Excela i masę innych informacji nie mogę wysłać niczego, co jest wartością. […]

Tworzymy więc trochę oprogramowania, […] które przesuwa wartość i pieniądze ponad granicami w ciągu kilku sekund, a nie dni […] banki używają naszego oprogramowania, aby szybciej i taniej przenosić pieniądze.

Banki […] dostają coś tak szybkiego, że wyskakują z butów z wrażenia. Wyobraź sobie, że przyzwyczaiłeś się do czegoś, co zajmuje ci pięć dni, a teraz zajmuje ci to mniej niż minutę.”

Johnson poruszył również temat krytyków kryptosfery – stwierdził, że z każdym miesiącem krytyka maleje. Nie omieszkał również wezwać prawodawców do działania

“Wygląda na to, że widzę o wiele mniej sceptycyzmu, niż widziałem nawet sześć miesięcy temu… […]

Jeśli chodzi o rozmowy, które odbyłem z regulatorami i naszym zespołem – myślę, że wszyscy wracamy do tego naprawdę pozytywnie. Chcielibyśmy jednak, aby prawodawcy działali szybko i ustanowili jakiś wyraźny język, aby firmy zajmujące się blockchainem, takie jak Ripple, mogły zostać uznane za poważne, uczciwe i zgodne z prawem. Bez wtrącania do worka oszustów.”

W wywiadzie nie pominięto również tematu XRP. Strateg przedstawił swój pogląd dotyczący wzrostu popularności kryptowaluty.

“Ripple jest zasadniczo przedsiębiorstwem tworzącym oprogramowanie dla przedsiębiorstw. Tworzymy i sprzedajemy je instytucjom finansowym, głównie bankom i firmom przekazowym.Niektóre z naszych produktów używają kryptowaluty – zasobu cyfrowego o nazwie XRP…

Technologia XRP to Bitcoin 2.0. XRP to Bitcoin, ale szybszy. To Bitcoin, ale nie zużywa tony mocy. To Bitcoin, ale niekontrolowany przez chińskich górników. Jednakże, zasadniczo jest to cyfrowy zasób blockchain, który wykorzystuje się głównie do przesyłu wartości.”


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi