Ripple wzmacnia się o prawie 40% w ciągu 48 godzin

W ciągu ostatnich 24 godzin wiele kryptowalut wzrosło od 2 do 5 procent, w tym Bitcoin, Ethereum i EOS. Największy wzrost odnotowało XRP firmy Ripple, wystrzeliwując w górę aż o 20%.

Co stoi za wzrostami?

Od 18 września, w ciągu 48 godzin, cena XRP, natywnej kryptowaluty sieci blockchain Ripple, wzrosła o ponad 36,5 procent. W przeciwieństwie do poprzednich rajdów XRP, nagły wzrost ceny Ripple nie został wywołany przez określoną serię zdarzeń. Prawdopodobnym jest, że gwałtowny spadek ceny XRP w lipcu i sierpniu skłonił rynek do zademonstrowania zawyżonych warunków.

Od końca czerwca XRP doświadczył zintensyfikowanego spadku, zwłaszcza w porównaniu do pozostałych kryptowalut (z wyjątkiem równie mocno podupadającego ETH). Cena XRP wynosiła około 0,54 USD w dniu 21 czerwca, a w ciągu dwóch miesięcy spadła do 0,29 USD, czyli w sumie aż o 46 procent. W tym samym okresie zaś cena Bitcoina spadła tylko o 9 procent, z 6 700 USD do 6 100 USD.

W ciągu ostatnich siedmiu dni aktywność słów kluczowych XRP i Ripple w mediach społecznościowych znacznie wzrosła, prawdopodobnie dzięki ogłoszeniu przez firmę Ripple nowego produktu kryptowalutowego, xRapid. To właśnie zwiększenie aktywności w mediach społecznościowych  prawdopodobnie doprowadziło do wzrostu szumu XRP.

Marcus Treacher, globalny szef strategicznych kont w Ripple, ujawnił niedawno, że RippleNet doświadczył szybkiej ekspansji w 40 krajach, wdrażając na całym świecie szybszy i przejrzysty system płatności.

“Najnowsze korytarze RippleNet mają połączony potencjalny rynek, który w zeszłym roku osiągnął ponad 2 miliardy dolarów wpływów: InstaReM i RationalFX otworzyły nowe korytarze od Wielkiej Brytanii do Malezji, Wietnamu, Indonezji, Sri Lanki i Bangladeszu. Remitr i FlutterWave stworzyli korytarz RippleNet z Kanady do Nigerii, co jest pierwszym połączeniem RippleNet w Afryce. BeeTech i InstaReM stworzyły korytarze z Brazylii do Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji i Portugalii”

Połączenie szybkiego wzrostu RippleNet, zaplanowanej przez Ripple’a premiery xRapid w październiku oraz krótkoterminowego odwrócenia trendu demonstrowanego przez giełdę kryptowalut pozwoliło XRP zwiększyć się o dość sporą kwotę w dość krótkim czasie.

Stan rynku

19 września CCN poinformowało, że kapitalizacja rynkowa Bitcoin musi pozostać powyżej poziomu 4 miliardów dolarów, aby utrzymać dynamikę w nadchodzących dniach.

W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen Bitcoin pozostał powyżej 4,2 miliarda dolarów, podczas gdy wolumen globalnego rynku wymiany kryptowalut zwiększył się z 10 do 12 miliardów dolarów.

W związku z wielkością rynku i cenami zarówno kryptowalut, jak i dużych kapitałów rynkowych, oczekuje się stopniowego wzrostu wyceny rynku krypto we we wrześniu.

(dane dot. cen i wzrostów pochodzą z 20.09 godz. ok. 22:00)

REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi