Ripple, straciła okazję do przeprowadzenia rozprawy sądowej dotyczącej spornej umowy z jej konkurentem R3.

Ripple Labs Inc., firma odpowiedzialna za system rozliczeń Ripple, straciła okazję do przeprowadzenia rozprawy sądowej dotyczącej spornej umowy z jej konkurentem R3 w swoim rodzinnym stanie Kalifornia, Bloomberg, 13 marca.

We wrześniu 2017 r. Konsorcjum R3 złożyło pozew w Delaware i Nowym Jorku przeciwko firmie Ripple, twierdząc, że ta ostatnia naruszyła wcześniejszą umowę między obiema spółkami o zakupie cyfrowej waluty XRP. Umowa zawierała opcję umożliwiającą R3 zakupienie do 5 miliardów tokenów XRP po cenie 0,0085 USD w każdym momencie przed końcem 2019 roku.

Firma Ripple złożyła również pozew wzajemny w Kalifornii, oskarżając swojego byłego partnera o naruszenie zobowiązań wynikających z umowy.

Kiedy obie firmy zaczęły pozwać się wzajemnie, wartość spornej umowy wyniosła nieco ponad 1 mln USD. Jednak po kilku miesiącach postępowań sądowych cena XRP gwałtownie wzrosła, znacznie zwiększając stawki, ponieważ 5 miliardów XRP, o których mowa, są teraz warte około 3,85 miliarda dolarów.

Sąd apelacyjny w stanie San Francisco zaprzeczył petycji Ripple’a, aby odwołać się od postanowienia, które odrzuciło jego pozew przeciwko R3.

Postępowanie w San Francisco nastąpiło po ustnym orzeczeniu wydanym przez sędziego Delaware, który oddalił sprawę R. w październiku 2017 r. Wynik tej batalii prawnej zależy teraz wyłącznie od przyszłej decyzji nowojorskiego sądu.

Jak twierdzi Ripple z San Francisco, konieczność wniesienia sprawy do sądu w Nowym Jorku spowodowałaby “nieodwracalną szkodę”.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi