Ripple oficjalnie uruchamia xRapid

xRapid

xRapid jest teraz w pełni dostępny do użytku komercyjnego – ogłosił dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, na konferencji Ripple Swell 2018 w San Francisco.

Garlinghouse poinformował również, że trzy firmy finansowe są już gotowe do pierwszego użycia wspomnianego produktu kryptograficznego – Mercury FX, Cuallix, a także Catalyst Corporate Federal Credit Union.

W wywiadzie dla CNBC wicezarządca produktu Ripple, Asheesh Birla, powiedział:

“Jestem bardzo podekscytowany wprowadzeniem produktu na rynek w czasie, gdy świat jest pełen sceptyzmu w odniesieniu do zasobów cyfrowych i ich rzeczywistego użycia.  […] Oto coś, w czym znajdujemy mnóstwo wartości i dajemy mnóstwo korzyści naszym klientom, wykorzystując zasoby cyfrowe w celu efektywniejszego przesyłu pieniędzy.”

xRapid to produkt, który umożliwia instytucjom finansowym łatwe dokonywanie transakcji transgranicznych przy zachowaniu bardzo niskich opłat, zwłaszcza w porównaniu z innymi, tradycyjnymi formami transakcji.

XRP na salony!

Premiera produktu przyczynia się do pierwszego wkroczenia XRP na globalny rynek w celu powszechnego, komercyjnego wykorzystania przez instytucje finansowe. Jest ogromnym przedsięwzięciem, które z pewnością stanie się nieodłączną częścią powszechnego rynku finansowego, a także będzie impulsem do masowej adaptacji produktów kryptograficznych i kryptowalut.

Podczas konferencji Garlinghouse dodał również, iż spodziewa się integracji dziesiątek, a nawet setek banków przed końcem 2019 roku, co w znacznym stopniu obniży koszta związane z transakcjami transgranicznymi.

Podsumujmy artykuł jednym, prostym pytaniem – czy ze względu na start xRapid powinniśmy spodziewać się gwałtownego wzrostu ceny XRP?


REKLAMA