Ripple ogłasza 105-milionowe przedsięwzięcie charytatywne

ripple

Ripple uruchamia oficjalną kampanię społeczną o nazwie “Ripple for Good”. Inicjatywa zakłada przekazanie ok 105 milionów USD na inwestycje związane z edukacją oraz integracją finansową.

Jak podano w komunikacie prasowym, firma wciąż ocenia które projekty zostaną objęte ich inicjatywą, ale niemalże w 100% prawdopodobnym jest, iż środki trafią do programów edukacyjnych obejmujących nauki techniczno-informatyczne oraz technologię finansową (fintech) .

Firma twierdzi, że uważa edukację za “kluczowy czynnik […] który zachęci do szerszego zrozumienia i przyjęcia innowacji dla biznesu, finansów, informatyki, polityki itd.”.

Ripple już zdążyło przyczynić się do edukacji nt. blockchain, kryptoświata i fintech, przekazując 50 milionów dolarów na 17 uniwersytetów na całym świecie w ramach swojej University Blockchain Research Initiative (UBRI).

Ken Weber, menedżer firmy ds. stosunków społecznych, nakreślił dzisiaj szeroką wizję inicjatywy, uznając globalną integrację finansową za główny cel:

“Będziemy pracować, aby zapewnić dostępność innowacji dla bankowości i płatności globalnych wszędzie i dla wszystkich, zwłaszcza wśród osób bez kont bankowych, w gospodarkach “underbankowych” i sektorach gospodarki, które służą większemu dobru.”

“Ripple for Good” będzie podobno działać we współpracy z RippleWorks, istniejącą organizacją non-profit, która łączy przedsięwzięcia społeczne i wolontariuszy z doświadczeniem w różnych dziedzinach. Organizacja do tej pory podobno “pracowała nad 70 projektami w 55 krajach”.

Jeden z bardziej znanych inwestorów XRP, aktor Ashton Kutcher, znalazł się na pierwszych stronach gazet kiedy przekazał 4 miliony dolarów (wykorzystując XRP) na fundusz Wildlife Fund Ellen Degeneres, założony w celu wspierania globalnych wysiłków na rzecz ochrony krytycznie zagrożonych gatunków.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi