Ripple: Biały Dom skoncentrowany na kryptosferze

Ripple

Główny strateg marketingowy Ripple’a, Cory Johnson, stwierdził w wywiadzie dla Breaker, że firma rozmawiała nt. XRP z administracją Trumpa.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące stosunku administracji do Ripple, Johnson powiedział, że Biały Dom prowadzi imponującą ilość badań dotyczących kryptografii.

“Dużo się dzieje. Biały Dom w szczególności zastanawia się nad znaczeniem faktu, iż 80 procent wydobycia Bitcoinów ma miejsce w Chinach, większość wydobycia Ethereum też.

Kiedy spojrzysz na XRP, nie zauważysz górników… A więc, w aspekcie kontroli albo w aspekcie środowiskowym, XRP jest zupełnie inną bestią. Wydaje się, że administracja to rozumie i sądzi, że to ma znaczenie.”

Jeśli chodzi o kontakty z Ripple z administracją oraz o szczebel, na jakim prowadzone są dyskusje, Johnson odmówił ujawnienia, z którymi dokładnie urzędnikami współpracuje firma.

Regularnie prowadzimy rozmowy w Waszyngtonie, spotykając się zarówno z regulatorami i politykami. Mamy cały zespół, który się tym zajmuje, z resztą nie tylko w USA, ale na całym świecie. Nasz zespół regulatorów skacze między samolotami tak, jakby im się spodnie paliły”

To XRP jest w końcu zabezpieczeniem, czy nie jest?

Kiedy poruszono temat, czy Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecyduje się zaklasyfikować XRP jako zabezpieczenie/rezerwę, Johnson odpowiedział, że dzień sądu może nigdy nie dojść do skutku.

“Myślę, że pytanie, które zadają mi najczęściej brzmi: ‘Kiedy SEC podejmie jakiekolwiek decyzje dot. XRP?’ Sądzę, że możliwą odpowiedzią jest ‘nigdy’.

Nie wiem, czy SEC zamierza oceniać każdą kryptowalutę lub stworzony cyfrowy zasób, a tym bardziej wydać orzeczenie na jego temat. Nie wiem, czy podoba im się to, co zrobili z Bitcoinem i Etherem. Przypuszczam, że agencja nie chce regulować zupełnie nowej części świata, skoro nikt ich o to nie poprosił, a także nikt nie przeznaczy na to budżetu”

Całość wywiadu (w języku angielskim) możecie znaleźć TUTAJ (KLIK!).


REKLAMA