Ripple: “75% firm z sektora finansowego chce korzystać z zasobów cyfrowych”

Ripple

Pomimo wahań cen głównych aktywów kryptograficznych, poziom adaptacji wzrasta, a kolejne sektory światowej gospodarki zamierzają w przyszłości korzystać z zasobów cyfrowych. Potwierdza to ostatnie badanie przeprowadzone przez firmę Ripple, które wykazało, że 75% firm z sektora finansowego zamierza wykorzystywać zasoby cyfrowe jako formę płatności.

W badaniu udział wzięło 700 firm z 22 krajów z całego świata, zajmujących się płatnościami. Wypowiadając się na temat wyników badań przeprowadzonych, główny strateg ds. rynku firmy, Corey Johnson, stwierdził, że zbliża się wzrost masowego rozpowszechnienia zasobów cyfrowych.

“Świat jest przyzwyczajony do uzyskiwania rzeczy, teraz, na żądanie. Nie czekają na nic. Kiedy patrzymy na Blockchain i rozwiązania, które oferuje w płatnościach transgranicznych, mamy możliwość zaspokojenia takich potrzeb.”

Wynik badania pokazuje, że 75% z 700 firm biorących udział w badaniu z niecierpliwością oczekuje na przyjęcie co najmniej jednego zasobu cyfrowego jako tokena płatniczego. Okazało się również, że 45 procent “jest już na etapie deweloperskim, już wdraża lub jest blisko podpisywania umów z dostawcą blockchain”.

Na tegorocznej konferencji Swell, oprócz wyników badania, firma Ripple oficjalnie ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego produktu rewolucjonizującego płatności transgraniczne – xRapid. W momencie premiery xRapid firmy Mercury FX, Cuallix oraz Catalyst Corporate Federal Credit Union już wykazały zainteresowanie użyciem systemu.

Pytanie wielu ludzi brzmi, czy xRapid zwiększy popyt na XRP i pomoże kryptowalucie wybić się na pierwsze miejsce?

Jak twierdzi Johnson, niezależnie od wszystkiego, oczywistym jest, że xRapid postrzegany jest jako początek masowej adaptacji, ponieważ oferuje łatwy i stosunkowo tani sposób na dokonywanie płatności transgranicznych, których poszukuje świat.

Nic więc dziwnego, że duża liczba firm płatniczych zamierza adoptować cyfrowe zasoby do płatności..


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe