Renwick Haddow, obywatel brytyjski i domniemany bitcoinowy oszust, został ekstradowany.

Renwick Haddow, obywatel brytyjski i domniemany bitcoinowy oszust, został ekstradowany z Maroka do USA i w piątek pojawił się w sądzie rejonowym na Manhattanie, Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ) ogłosił 13 kwietnia.

W skardze DoJ zarzuca się Haddowowi 49 “sprzeniewierzonym fundusze inwestorów” i “składanie fałszywych i wprowadzające w błąd oświadczeń” inwestorom w Bitcoin Store, Bar Works i powiązanych programach, od listopada 2014 r. Do czerwca 2017 r.

Haddow został umieszczony w areszcie policyjnym w Tangerze w lipcu, po tym, jak Interpol wydał nakaz aresztowania. Nakaz ten był zgodny z wnioskami SEC o wydanie ostatecznego wyroku zaocznego wobec trzech planów Haddowa, nakazujących mu zapłacić kary przekraczające 83 miliony dolarów za oszustwa związane z papierami wartościowymi.

Sklep Bitcoin był rzekomo giełdą kryptograficzną, chociaż domniemane fundusze inwestycyjne SEC zostały przekierowane, a wymiana nigdy nie stała się “dochodowa”. Bar Works tymczasem nielegalnie dzierżawił współpracujące usługi z inwestorami na całym świecie. SEC twierdził, że Haddow oszukał inwestorów z łącznej kwoty ponad 37 mln USD. W obu systemach Haddow ukrywał swoje zaangażowanie pod fałszywymi tożsamościami.

Wcześniej w tym miesiącu SEC oskarżyła o nieuczciwie nagradzaną ICO, która nielegalnie pozyskała 32 miliony dolarów z niezarejestrowanych inwestycji. W połowie marca Sekretarz Generalny SEC “Enforcement Division” potwierdził, że agencja prowadzi obecnie “dziesiątki” dochodzeń związanych z krypto-walutą w USA.


REKLAMA