Relacja ze spotkania w sprawie powstania Izby Gospodarczej Blockchain.

W piątek 20 kwietnia w Warszawie na spotkaniu w sprawie przyszłej izby gospodarczej Blockchain odbyła się debata pomiędzy organizatorami a uczestnikami na temat tego, czy warto jest założyć izbę gospodarczą Blockchain, czekać na nią kilka miesięcy lub może założyć kilka stowarzyszeń, które chcą w późniejszym czasie wejdą w skład izby.

Było to spotkanie, ludzi tworzących świat kryptowalut w Naszym kraju. Pierwszy raz co można uznać za spory precedens, jest  fakt, iż do stołu usiadły różne środowiska : Traderów, górników, reprezentantów giełdy, oraz świata nauki i polityki.

Bartek z Chainers Group był obecny na spotkaniu i udzielił nam krótkiego wywiadu, wyrażając swoje zdanie :

”Moja konkluzja po spotkaniu jest następująca, według mnie priorytetem jest jeszcze większa edukacja w społeczeństwie, na dwóch podstawowych płaszczyznach mam na myśli, oczywiście płaszczyznę społeczną, jak również administracyjną. Możemy się pokusić o oparcie o jeszcze jedną, równie bardzo istotną jak dwie wcześniejsze, więc płaszczyznę polityczną. Uważam jednak, że sami politycy są bezradni, ponieważ nie mają oni podstawowej wiedzy, kluczową rolę w tym temacie odegrają za to przedstawiciele nauki, oraz my ludzie związani i zaznajomieni z Technologią Blockchain”.

Na debacie obecni byli między innymi Prof. Krzysztof Piech, była Pani Minister Cyfryzacji Anna Strężyńska, przedstawiciele Binace Angels, łowca talentów Binance , Rafał Zaorski, jak i wiele innych przedsiębiorstw w tym np : Cyfrowa Ekonomia, Polski Związek Kryptowalut, Unlimited Miners, Polskie Stowarzyszenie Bitcoin – Stanisław Wołoch. Na listę zwolenników, wpisały się przedsiębiorstwa, które będą wspierały Izbę w jej statutach, oraz celach.

Podsumowując na spotkaniu zebrało się szerokie grono środowisk kryptowalutowych i nie tylko. Omawiając to, czy warto byłoby się zjednoczyć czy warto było by się połączyć w jedną izbę, aby móc mieć wpływ na decyzję w sprawie tworzenia ustaw i przepisów legistacyjnych.


REKLAMA