Rakuten Wallet- kolejny gigant wypuszcza własny portfel.

Rakuten, japoński gigant handlu elektronicznego podobny do Amazon, oficjalnie wypuścił swój zależny portfel kryptowaluty, Rakuten Wallet, zarejestrowany i zatwierdzony przez Japońską Agencję Usług Finansowych (JFSA). Zostało to potwierdzone przez firmę w  komunikacie prasowym z 25 marca.

Rakuten Wallet, wcześniej znany jako „Everybody’s Bitcoin”, jest teraz w pełni uprawomocniony i uważany za wirtualną wymianę walut w oczach japońskich regulatorów.

Rakuten nabył giełdę „Everybody’s Bitcoin” w sierpniu ubiegłego roku za 265 milionów jenów (2,4 miliona USD) i od tego czasu wprowadził szereg zmian w strukturze giełdy w interesie zarejestrowania jej i uregulowania jako wirtualnej wymiany walut przez JFSA.

Według komunikatu prasowego, wymiana Bitcoinów Everybody oficjalnie zakończy działalność pod koniec marca i zostanie ponownie uruchomiona pod nazwą i operacjami Rakuten Wallet.

Dodając do tego, firma powiedziała:

„Rakuten Wallet przyczyni się do zdrowego rozwoju rynku jako wirtualna firma zajmująca się wymianą walut, a także jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo i zapewni ulepszone usługi, dzięki czemu więcej klientów będzie mogło z niego korzystać bezpiecznie i pewnie”.

Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące przyszłych planów wymiany, firma poinformowała, że ​​zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Ponieważ jednak Rakuten Wallet jest filią japońskiego giganta handlu elektronicznego Rakuten, spekuluje się, że usługi wymiany portfela zostaną ostatecznie zintegrowane z platformą e-commerce.

Japońskie środowisko przyjazne krypto

Japonia staje się liderem w przestrzeni kryptowalut, ponieważ jej otoczenie regulacyjne znacznie się poprawiło. JFSA ustala standardy, aby zapobiec takim wydarzeniom, jak włamanie japońskiej platformy Coincheck na pół miliarda dolarów, a także inne wykroczenia w przestrzeni kryptograficznej.

Ponadto, jak wcześniej donosił IIB, rząd Japonii dokonał ostatnio zmian w 2 ustawach – ustawie o instrumentach finansowych i wymianie oraz ustawie o rozliczeniu funduszu.

Zmiany wprowadzają „wirtualną walutę” jako „aktywa kryptograficzne”, która służy głównie celom prawnym i wzmacnia prawo dla przyszłości japońskiej gospodarki cyfrowej, ponieważ obecnie obsługuje waluty wirtualne.

Ponadto Rakuten Wallet to tylko jedna z wielu usług związanych z kryptografią, które niedawno uzyskały licencję od JFSA.

Inną godną uwagi giełdą kryptograficzną, która właśnie otrzymała zgodę na licencjonowanie i jest obecnie regulowana w Japonii, jest wymiana kryptowalut Taotao , wspierana przez Yahoo! Japonia i wznowiona wymiana kryptograficzna w Huobi w Japonii.

Ogólnie rzecz biorąc, przemysł kryptograficzny w Japonii rozwija się dobrze, ponieważ ta obecna zima kryptograficzna zbliża się do końca.


REKLAMA