Przesyłaj Bitcoiny za pomocą WhatsAppa

Jedna z kryptowalut, Bitcoin, ponownie ma szansę przebicia się do głównego nurtu popularności. Wszystko za sprawą uruchomienia cyfrowego walletu powiązanego bezpośrednio z WhatsAppem, obecnie najpopularniejszym komunikatorem mobilnym na świecie. Od teraz użytkownicy aplikacji będą mogli korzystać z portfela Wuabit opierającego się na sztucznej inteligencji. 

Posiadacze BTC i kryptowalut rzadko wykorzystują je do płatności. Wuabit może to zmienić?

Niedawne badanie Foundation for Interwallet Operability (FIO) wykazało, że większość właścicieli kryptowalut rzadko używa ich go do dokonywania płatności. Jednym z powodów wciąż są obawy o wynik transakcji.

Fundacja FIO, konsorcjum skupiające portfele kryptowalutowe, giełdy i procesory płatności przeprowadziła ankietę na 200 właścicielach kryptowalut. W badaniu pojawił się szereg pytań dotyczących m.in. doświadczenia w dokonywaniu transakcji. Odpowiedzi ujawniają problemy, które powstrzymują szersze wykorzystanie kryptowalut.

Jednym z powodów, dla których użytkownicy kryptowalut nie wykorzystują ich do płatności, jest to, że po części wciąż obawiają się dokonywania transakcji. Według badania tylko około 25% osób, które wysłały coiny do kogoś innego w 2018 r., czuło się po ich wysłaniu „bardzo komfortowo”. Celem Wuabit jest zmiana tego podejścia i przekonanie użytkowników popularnych komunikatorów, że kryptowaluty można transferować szybko i bezpiecznie.

źródło : comparic.pl


REKLAMA