Przegląd prasy.

1 Duże Banki w projekcie USD.

2 Stowarzyszenie Blockchain,wkrótce w Rosji.

3 Zmniejsz opłatę za transakcje Bitcoin,

4 Ethereum współpracuje z rosyjskim bankim VNESHECONOMBANK.

 

 

1

Platforma USC ułatwi także bankom międzynarodowym rozliczenie różnych transakcji ze sobą, poprzez wykorzystanie zabezpieczonych aktywów na niestandardowym Blockchainie. Nowymi bankami członkowskimi są Barclays, Credit Suisse, HSBC, State Street, MUFG i CIBC. Platforma USC jest już poddawana ostatniej próbie przed jej wdrożeniem. Nowe banki członkowskie biorą udział w końcowym teście projektu. Według współzałożyciela projektu i szefa strategicznej inwestycji UBS, Hydera Jaffrey, projekt będzie stanowić krok w kierunku przyszłości, w której banki centralne na całym świecie będą wykorzystywały swoje kryptowaluty. “Dobrze jest poinformować o tym, jak banki centralne decydują się przenieść w przyszłość. Zobaczymy również jak niedługo będą wykorzystywać swoje kryptowaluty” USC-najnowsze osiągnięcia Projekt USC został zainicjowany przez instytucje finansowe UBS, BNY Mellon, NEX, Santander i Deutsche Bank wraz z uruchomieniem Blockchain Clearmatics w 2015 r. Platforma ma na celu wykorzystanie wirtualnych walut, które mogłyby zostać wzmocnione przez fiat waluty wydane na Blockchain. Zabezpieczone tokeny cyfrowe zostaną przekazane bezpośrednio właścicielowi aktywów zamiast tradycyjnej sieci rozliczeniowej. Zdaniem Jaffrey, USC będzie opierał się na takich kwestiach, jak finalizacja rozliczeń, przeniesienie własności i definicja ekwiwalentów środków pieniężnych. Komentarz Jaffrey był wspierany przez szefa HSBC ds. Strategii i partnerstwa Fintech, Kaushalya Somasundaram, który twierdził, że USC może pomóc w określeniu drogi do wprowadzenia kryptowalut do banków centralnych oraz ich kontrolię. “Moneta rozliczeniowa będzie zabezpieczoną cyfrową walutą, wspieraną przez aktywa gotówkowe w banku centralnym, co pozwala nam łatwo przenosić własność poprzez wymianę USC, co zmniejsza złożoność procesu i czas na rozliczenie”.

 

 

2

W ramach spotkania zorganizowanego przez portal informacyjny DeCenter, poświęconego kryptowalutom, Herman Klimenko powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni powstanie “Russian Blockchain and Cryptocurrency Association” (RABIK), czyli rosyjskie stowarzyszenie Blockchain. Klimenko powiedział, że: Nowa organizacja połączy uczestników z rynku technologii Blockchain, właścicieli kryptowalut, w tym górników, a także inwestorów wkładających fundusze w projekty Blockchain i kryptowaluty Rosja jest obecnie w trakcie omawiania złożonego procesu regulacyjnego dotyczącego kryptowalut. Pomimo faktu, że rząd aktywnie dążył do tworzenia konkurencji Chinom o dominację w zakresie wydobycia Bitcoina, wiceminister finansów Dmitrij Moiseev powiedział w tym tygodniu, że planuje zakaz sprzedaży kryptowalut osobom publicznym. Nowe stowarzyszenie kontynuuje jednak myśl Moiszewa, że tylko osoby “kwalifikowane” powinny mieć kontakt z kryptowalutami. Klimenko potwierdził, że: […] różne opcje będą dostępne dla uczestników stowarzyszenia. […] Będą to między innymi producenci sprzętu wykorzystywanego do tworzenia kryptowalut, możliwość prezentacji technologii przed potencjalnymi konsumentami oraz możliwość wzięcia udziału w najważniejszych wydarzeniach państwowych.

 

 

3

W ostatnim czasie użytkownicy płacący bitcoinem lub obracający nim na giełdach zapewne zetknęli się z problemem wysokich opłat za transakcje. Dla osób, które dopiero teraz zaczynają interesować się tematem kryptowalut, konieczność zapłacenia nawet kilku dolarów za niewielki przelew może być nieco zaskakująca. Czy SegWit nie miał być rozwiązaniem?.Na początku warto zaznaczyć, że opłata za transakcję w BTC nie zależy od ilości przesyłanych środków – niezależnie czy wysyłasz 1000 czy 0,01 bitcoina, opłata pokrywa „miejsce” zajmowane przez tę operację w bloku. Jednostką, w której mierzy się koszty transferu największej kryptowaluty są satoshi/bajt, a przeciętna wielkość transakcji to 226 bajtów. Ostateczny koszt będzie zależał więc od ustawionej przez nas wartości – w jednym z ostatnio wykopanych bloków najniższe opłaty wynosiły około 180 satoshi/bajt co przekłada się na cenę 0,0004 BTC czyli 1,9$. Sporo portfeli i usług nie oferuje jednak możliwości samodzielnego ustawienia wysokości opłat, co może powodować dalszy wzrost kosztów.Jednym z najważniejszych argumentów za wprowadzeniem SegWita było zwiększenie liczby transakcji w bloku, co miało również skutkować zmniejszeniem opłat. Dlaczego niewiele się zmieniło? Póki co bardzo niewielki procent wszystkich operacji stanowią te wykorzystujące Segregated Witness. Mimo pewnych peaków, średnia nie dobija nawet do 1% ogółu transakcji i do tej pory wykopano niewiele bloków większych niż 1MB. Z tego powodu opłaty wciąż utrzymują się na wysokim poziomie.
4
 Fundacja Ethereum podpisała daleko idące porozumienie z rosyjskim bankiem państwowym Vnesheconombank (VEB). Porozumienie podpisano podczas konferencji „Blockchain: Nowy Olej z Rosji” w Tatarstanie. Zawarta unia ma dążyć do stworzenia nowego programu szkoleniowego dotyczącego Blockchain. Ma to pozwolić Rosji wejść do świata blockchain.„Porozumienie zapewnia długoterminową, efektywną współpracę we wdrażaniu projektów używających rozproszonych rejestrów i platformy technologicznej Ethereum. ” Program ma stworzyć wyedukowanych i wytrenowanych ekspertów w dziedzinie blockchain mających wspierać państwowe korporacje oraz organy rządowe. Centrum Kompetencji ma zostać otwarte we wrześniu 2017 i będzie się znajdowało w Moskwie.
Wpływ na Ethereum jest bardzo pozytywny w krótkim okresie. Dodatkowe formy współpracy, zwłaszcza z organami rządowymi, wpływają na polepszenie stabilności i wiarygodności łańcucha. Przewiduje się pozytywne zmiany ceny Ethereum w związku z podjętym partnerstwem.Jeśli zmiana z proof-of-work na proof-of-shift będzie miała miejsce, to może ona doprowadzić do powstania węzłów rządowych efektywnie centralizujących tworzenie bloków Ethereum.

REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi