Przegląd prasy.

 

 

1 Bitcoin podbija Indie!

2 Chińska delegacja zbiera informacje o kryptowalutach w USA.

3 Giełda papierów wartościowych..wkrótce w Moskwie.

4 Czy to koniec kryptowalut w Australii.?

 

 

1

Wzrost liczby użytkowników Bitcoina Firma Bitxoxo, uznana za najszybciej rozwijającą się giełdę w Indiach, może pochwalić się nowymi użytkownikami a dokładnie  dołączyło ich ponad 100 tys. W komunikacie prasowym firma twierdzi, że co miesiąc konsekwentnie dodaje od 10 do 20 tys., nowych użytkowników. Bitxoxo mówi :

“Nieustannie pracowaliśmy nad tworzeniem świadomości wokół inwestycji w BTC. Indie są gotowe, aby zaakceptować rewolucję. Rosnąca liczba użytkowników odzwierciedla to, że ​​Bitcoin zyskuje popularność i zaufanie”

Władze Indii wykazywały mieszane reakcje na Bitcoina i kryptowaluty, zwłaszcza w w tym roku. W tym roku ministerstwo finansów zaleciło, aby rząd Indii zniechęcił ludzi do używania Bitcoina. Z drugiej strony opracowywany jest projekt regulacyjny dotyczący Bitcoina i kryptowalut. Spekulacja Gaurav zauważa, że ​​indyjscy specjaliści odnoszą się do Bitcoina i innych kryptowalut, jako zagrożenia, gdyż nie są w stanie kontrolować tej technologii. Gaurav wyjaśnia, że ​​w Indiach zakłady lub wszelka inna inwestycja, która nie jest regulowana, jest nielegalna. Indie jako naród mają kontrolę kapitału, więc ministerstwo finansów zniechęci ich do korzystania z cyfrowych walut. Gaurav mówi:

“Rząd Indii dokłada wszelkich starań, aby zrozumieć system i technologię stojącą za Bitcoinem. To zajmie trochę czasu, zanim dojdzie do decyzji, gdzie można uznać, że ta forma płatności jest bezpieczna. Również ekosystem Bitcoina w Indiach nie znajduje się na etapie, w którym rząd musi podjąć odważne działania i stwierdzić, że jest całkowicie nielegalny “.

 

 

2

Według tygodnika Sohu, wizyta w różnych firmach w San Francisco była częścią misji zrozumienia amerykańskiego podejść do regulacji kryptowalut. Przedstawiciele pochodzący z Szanghajskiego Instytutu Badań nad Finansami oraz z Centrum Badań nad Finansami Cyfrowymi z Pekina chcą zrozumieć jak Stany Zjednoczone podchodzą do regulacji prawnych dotyczących kryptowalut.

“Poprzez tę wzajemną komunikację członkowie delegacji osiągnęli wiele skutecznych i cennych wniosków na temat podejść regulacyjnych w Fintechu”

Przedstawiciele uczestniczyli także w organizacji grupy zadaniowej, a także firmach startowych, takich jak Sofi i Prosper, z siedzibą w obszarze Bay. Yao Qian, dyrektor cyfrowego i monetarnego instytutu badawczego PBoC, podkreślił, że wydawanie legalnych pieniędzy cyfrowych jest znaczące, gdyż pozwoli to kontrolować ten rynek, publikacja jest kontynuowana w kontekście obecnych wysiłków władz chińskich na wydawanie scentralizowanej cyfrowej formy walut. Chiny obecnie przeprowadzają kontrolę nad niektórymi aspektami przemysłu Blockchain, w szczególności ICO i wynikających z nich żetonów, co może spowodować “zawieszenie”, jeśli badania wykażą “duże ryzyko” dla konsumentów.

 

 

3

Obecnie jest tworzona infrastruktura dla Bitcoina i innych kryptowalut. Wszystko to zaczęło się dziać po tym jak Rosja zabroniła kupowania kryptowalut zwykłym obywatelom sugerując, iż jest to piramida i, że jest to zbyt niebezpieczne dla nich, gdyż mogą utracić swoje fundusze. Na podstawie raportu rosyjskiej agencji prasowej Tass, giełda ma ruszyć już w tym roku. Oświadczenie giełdy:

“Pracujemy już nad stworzeniem infrastruktury dla takich transakcji”

Plan giełdy jest zgodny z ogłoszeniem rosyjskiego wiceministra finansów Alexei Moiseev’a, że rząd planuje uregulować Bitcoina jako składnik aktywów finansowych. Giełda Papierów Wartościowych w Moskwie jest największą grupą w Rosji. Jego działalność obejmuje giełdy papierów wartościowych, obligacje, instrumenty pochodne, rynek walutowy, metale szlachetne i rynki pieniężne. Wymiana jest również operatorem centralnego depozytu papierów wartościowych w Rosji i największym dostawcą usług rozliczeniowych w kraju. Rynek kryptowalutowy przeżywa pozytywne zmiany w kraju. Giełda papierów wartościowych w Petersburgu też planuje dodać kryptowaluty do swojej oferty.

 

 

4

Australijski rząd uważa, że to najwyższa pora, aby zacząć walkę ze zwiększającą się zorganizowaną przestępczością w kraju. Według raportu (ACIC), Bitcoin i altcoiny są powszechnie używane przez kryminalistów i przyczyniły się do wzrostu niepraworządności. Raport jasno pokazuje stanowisko australijskich władz do kryptowalut. Technologia, która umożliwia popełnianie poważnych i zorganizowanych przestępstw, to wirtualne waluty. Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, coraz częściej są używane przez zorganizowane grupy kryminalistów, które umożliwiają im dokonywanie anonimowych zapłat w internecie. Bank Centralny Autralii nie ma żadnej możliwości aby kontrolować transakcje przeprowadzane za pomocą wirtualnych walut. Giełdy kryptowalut wspierają przestępczość co więcej Australijski rząd obwinia internetowe giełdy kryptowalut za wzrost zorganizowanej przestępczości. Władze sugerują, że firmy te nie są wystarczająco kontrolowane, co przynosi negatywne skutki. Australijski minister sprawiedliwości Michael Keenan twierdzi, że Bitcoinem można handlować anonimowo na międzynarodowych, dedykowanych ku temu platformach, bez nadzoru żadnych władz.Niedawno Australijscy politycy zaproponowali ustawę regulującą obieg kryptowalut. Ustawa ta ma pomóc w walce z terroryzmem. W artykule The Financial Magnates, wspomniano o hazardzie online, który także jest zmartwieniem władz. Według raportu ACIC, strony takiego rodzaju sprzyjają rozwojowi zorganizowanej przestępczości. Nie było jasno wskazane, jaki udział w tym procederze mają kryptowaluty, poza stwierdzeniem, że wirtualne waluty mogą zostać użyte przy dokonywaniu transakcji. Na stronie można także przeczytać, że kryptowaluty są wykorzystywane podczas handlu ludźmi. Jako, że transakcje są anonimowe, stwarza to problem z odnalezieniem prawdziwej tożsamości przestępców. Czy ostatecznie w Australii kryptowaluty zostaną prawnie zakazane?


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe