Przegląd prasy.

1SegWit aktywowany co dalej ?

2 Korka trudności wydobycia Bitcoin Cash

3 Rosja opracowuje rządową kryptowalute

4 Agencja ds. Usług Finansowych (FSA) w Japonii twierdzi,że 50 giedł kryptowalutowych aplikowało w celu otrzymania licencji.

 

1
SegWit aktywowany.Długo oczekiwane usprawnienie weszło w życie.Po wielu miesiącach dyskusji,watpliwości,propozycji rozwiązań.Czy użytkownicy Bitcoina odniosą wymierne korzyści? W dłużej perspektywie zdecydowanie,jednak narazie trzeba będzie jeszcze nieco poczekać

2

Odnotowuje się coraz mniejsze trudności związane z wydobyciem waluty Bitcoin Cash. Po zmniejszeniu trudności o 60% kryptowaluta stała się o wiele bardziej opłacalna do wydobywania niż pierwotny Bitcoin i przyciągnęła Ok 40 % górników Bitcoina.
Kolejna korekta utrudnień.Teraz BCH będzie trudniejszy do wydobycia i mniej dochodowy niż BTC.

 

3
Igor Shuvalov-Rosyjski wiceminister zapowiedział po raz kolejny plany stworzenia przez rząd rosyjski narodowej kryptowaluty.
Powiedział : ,,Jestem dużym zwolennikiem stworzenia kryptowaluty.Rozmawiając o technologii blockchain razem z rządem,bankiem centralnym i federalną służbą bezpieczeństwa,ustaliliśmy że będziemy działać ostrożnie-zakończył.

 

4
W kwietniu 2017r rząd Japonii zmienił ustawę o rozliczaniu funduszy w celu umożliwienia uznania Bitcoina jako kolejnej metody płatności,w następstwie czego FSA była zobowiązana do przeprowadzenia rejestracji giełd walutowych w kraju.Giełdy muszą zostać zarejestrowane przed końcem września.
Zgodnie z prawem FSA powinna zapewnić,że dana giełda jest zgodna z wymaganiami,zanim zostanie ona zarejestrowana.Wsród wymogów jest wdrożenie odpowiednich środków gwarantujących pełną ochronę użytkowników.Dodatkowo wymagane jest,aby giełda komunikowała się z FSA o ryzyku strat finansowych spowodowanych takimi czynnikami jak niestabilność cen.FSA sprawdza także,czy aktywa giełdy są wyraźnie oddzielone od depozytów użytkowników i czy wdrożono odpowiedni system zarządzania ryzykiem.
Kontynuacja integracji Bitcoina z gospodarką Japonii jest idealnym dowodem na to, że wciąż zwiększa on swoją wartość.


REKLAMA