Duński gigant przewozowy Maersk kontynuuje testowanie technologii Blockchain w swoim biznesie. Do tej pory ukończył 20-tygodniowy okres próbny, kiedy ubezpieczał ładunek z wykorzystaniem najnowszej technologii.

Jak donosi Fortune, Maersk wraz z Microsoftem i Ernst & Young, pracują nad możliwościami jakie daje Blockchain w zarządzaniu danymi w sektorze ubezpieczeń.

“Transakcje ubezpieczeń w tym momencie są zdecydowanie zbyt skomplikowane” powiedział ostatnio Lars Henneberg, specjalista do spraw ryzyka w Maersk.

Technologia Blockchain ma potencjał wprowadzić znaczące usprawnienia, które są wyczekiwane od dawna.

Eksperyment Maersk jest kolejną próbą zaimplementowania technologii Blockchain w biznesie. Wcześniej możliwości technologii sprawdzał IBM, próbując znaleźć jej zastosowanie w usprawnieniu linii zaopatrzenia.Firma była jedną z korporacji, która padła ofiarą majowego ataku hakerów z WannaCry. Służbowe komputery Maersk zostały sparaliżowane, gdy napastnicy przejęli kontrolę nad technologią.Mike Gault CEO Guardtime, amerykańskiego start-upu specjalizującego się w implementacji Blockchain, dostrzega możliwość zrewolucjonizowania branży logistyki za sprawą technologii.

Nasz ciężka praca, przynosi efekty. Istnieją twarde dowody, potwierdzające sens naszych działań.