Prezes UOKiK składa do prokuratury zawiadomienie dot. DasCoin i NetLeaders

UOKiK DasCoin

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił złożyć do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa oraz prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu, również UOKiK postanowiło zaangażować się w postępowanie związane z DasCoin.

“Prezes UOKiK podejrzewa, że Spółka CL Singapore Pte. Ltd z siedzibą w Singapurze zajmująca się wprowadzeniem na rynek kryptowaluty DasCoin oraz propagująca sieć niezależnych przedstawicieli „NetLeaders”, wynagradzanych w oparciu o opracowany tzw. Plan Wynagrodzeń NetLeaders to piramida finansowa.

W ramach oferty nabywcy, w zależności od rodzaju wykupionej licencji otrzymują określoną ilość cykli wydobycia kryptowaluty DasCoin, którą zgodnie z zapewnieniami CL Singapore będą mogli płacić za usługi i produkty oferowane przez spółkę, jednak obecnie zakup nie przynosi wymiernych korzyści, ponieważ większość usług dla użytkowników jest jedynie w fazie testów lub planów, a wartość tej tzw. kryptowaluty jest niewielka.”

Afery DasCoin ciąg dalszy

Jak niedawno informowaliśmy, afera wokół DasCoina rozpoczęła się od zawiadomienia złożonego do prokuratury przez fundację Trading Jam. Sprawę wzięto na poważnie – prokuratura zabezpieczyła 44 miliony złotych, a CBŚP zbiera dowody, które pozwolą twórcom projektu postawić zarzut z Art. 286. § 1. kodeksu karnego.

 


REKLAMA