Premier Malty: Kryptowaluty to “nieuchronna przyszłość pieniędzy”

Muscat kryptowaluty

Premier Malty, Joseph Muscat, stwierdził, że kryptowaluty są “nieuchronną przyszłością pieniędzy”, potwierdzając tym swoją wiarę w technologię Blockchain.

“Wyspa Blockchain” ujawnia swoje karty

Przemawiając na 73. generalnej debaty w ONZ, Muscat bronił innowacji cyfrowych i oraz regulacji z nimi związanych.

“Blockchain sprawia, że ​​kryptowaluty, nieuchronna przyszłość pieniędzy, są bardziej przejrzyste, ponieważ pomagają filtrować dobry biznes od złego […] technologia rozproszonej księgi potrafi zrobić o wiele więcej.”

W ramach umacniania pozycji Malty jako “wyspy Blockchain” rząd maltański podpisał umowy i nawiązał relacje partnerskie z nowymi przedsiębiorstwami, w tym z wieloma giełdami kryptowalut w celu zapewnienia pionierskich produktów finansowych i usług zarejestrowanych w tymże kraju.

Jak donosi portal bitcoinist.com, platformy Binance i Huobi stoją na czele działań. Pierwsza z wspomnianych firm jakiś czas temu sygnalizowała, że zamierza spróbować stworzyć pierwszy na świecie zdecentralizowany, zdominowany tokenizacją bank z siedzibą główną na Malcie. Muscat osobiście przywitał Binance w swoim systemie prawnym, gdy giełda dokonała przeprowadzki na wyspę.

Blockchain, nie zaś Bitcoin? Zapomnijcie!

Przemawiając w ONZ zauważył, iż jego kraj odczuwa potrzebę stania się “pierwszą jurysdykcją na świecie, która reguluje tę nową technologię, wcześniej istniejącą w próżni prawnej”.

Kontynuując dodał, iż Blockchain tworzy wiele możliwości, dzięki którym świat może “przeciwdziałać regresywnej i reakcyjnej polityce.”

“Państwa będą musiały przejść od gromadzenia informacji o obywatelach do regulacji środowiska, w którym obywatele mogą ufać przetwarzaniu własnych danych.”

Pogląd Muscata, zestawiający Blockchain i kryptowaluty obok siebie, zapewnia “świeży powiew” ze środowisk regulacyjnych, które w większości faworyzują potencjał Blockchain, jednocześnie demonetyzując całkowicie kryptowaluty

Podejście premiera jest podobne do poglądu Andreasa Antonopoulosa, który publicznie stwierdził, że mentalność “Blockchain to nie Bitcoin” to znak, że ktoś “nie rozumie” żadnej z tych technologii.


REKLAMA