Prawie 50% amerykańskich millenialsów otwartych na użycie kryptowalut jako waluty głównej

Nowe dane z YouGov Omnibus sugerują, że ponad dwie trzecie Amerykanów zna kryptowaluty, a co najmniej 48 procent millenialsów (ludzi urodzonych w latach 80. i 90. ubiegłego wieku) porzuciłoby waluty fiat dla kryptowalut.

Millennialsi są gotowi, aby przerzucić się na kryptowaluty. Nowe dane z YouGov Omnibus sugerują, że około połowa młodego, zaawansowanego technologicznie pokolenia zamieniłoby swoją walutę na cyfrową. Duża liczba Amerykanów, z różnych grup wiekowych przyznaje, że znają przynajmniej jeden rodzaj kryptowaluty. Chociaż wszyscy nie zgadzają się co do przyszłości kryptowalut w kraju, wydaje się, że stały się one tematem rozmów na porządku dziennym.

Prawie każdy wie o kryptowalutach

Bitcoin, dziadek pośród kryptowalut, jest najpopularniejszy wśród Amerykanów. 79% ankietowanych sugeruje, że zna przynajmniej jedną kryptowalutę. 71% sugeruje, że zna Bitcoin. Drugą najpopularniejszą kryptowalutą jest Ethereum, choć plasuje się wieki za Bitcoinem. Około 13% respondentów twierdzi, że słyszało o ETH.

Ankieta przedstawia znaczną różnicę w poziomach świadomości kryptograficznej między kobietami a mężczyznami – mężczyźni częściej słyszeli o kryptowalutach. 27% kobiet i około 16% mężczyzn twierdzi, że nie zauważa istnienia kryptowalut.

Czy ludzie kupują cyfrowe waluty?

Chociaż świadomość jest początkiem zainteresowania, niekoniecznie jest ona wstępem do interakcji. 87% osób, które twierdzą, że słyszało o Bitcoinie, sugerują, że nigdy nie kupiły, nie sprzedały ani nie wykopały monety. 49% tej samej grupy twierdzi, że są zadowolone, że nie kupiły jej wcześniej i nie zamierzały jej kupować również w przyszłości.

Istnieje również niewielka grupa respondentów, około 15%, którzy żałują, że nie wskoczyli wcześniej do kryptopociągu, ale uważają też, że jest już za późno na wgłębianie się w krypto. Osoby w wieku 35 lat i powyżej nie są zachwycone kryptowalutami, ponieważ tylko 21% ludzi w wieku od 35 do 54 lat i około 11% osób w wieku 55 lat i więcej żałuje, że nie kupili wcześniej Bitcoina.

A co z adaptacją Crypto?

Niewielki odsetek ludzi jest zainteresowany zakupem Bitcoinów, ale co najmniej 36% uważa, że kryptowaluty staną się legalnym środkiem zakupu w następnej dekadzie. Millenialsi znów stają się liderem, ponieważ 44% uważa, że kryptowaluty będą powszechnie akceptowane. Starsze pokolenia nie są nimi zbytnio zainteresowane, ponieważ tylko 34% (35-54) i 29% (55 i więcej) wierzy w rozpowszechnienie się kryptowalut na szeroką skalę.

Z drugiej strony, 34% ludzi uważa, że kryptowaluty nie zostaną powszechnie zaakceptowane. Przyczyną tego może być koneksja kryptowalut z nielegalnymi zakupami. Jedna czwarta (25%) respondentów uważa, że kryptowaluty są wykorzystywane głównie do nielegalnych zakupów, a tylko 17% respondentów uważa, że są one częściej wykorzystywane do legalnych zakupów. Wreszcie, 19% uważa, że waluty cyfrowe są wykorzystywane w równym stopniu do nielegalnych i legalnych zakupów.

Blisko 48% millenialsów sugerowało, że są zainteresowani przejściem z dolarów amerykańskich do kryptowalut, a 50% stwierdziło, że nie są tym zainteresowani. Jednak reakcja pokolenia milenijnego na cyfrowe waluty jest stosunkowo cieplejsza i bardziej przyjazna, niż się spodziewano przed rozpoczęciem badań.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe