Prasówka : Świat coraz bardziej docenia kryptowaluty.

1 Kryptowaluty w projekcie Rosji na lata 2017-2013.

2 Singapur wprowadza procedurę KYC opartą na Blockchain.

3 Gigant bankowy Blue Chip, Goldman Sachs,skorzysta na kryptowautach.

4 Agencja nadzoru finansowego Makau przeciwna kryptowalutą.

 

 

 

1

Ministerstwo Finansów Rosji, zgodnie z raportem TASS, zaproponowało włączenie kryptowalut do krajowej strategii w zakresie umiejętności finansowych na lata 2017-2023. Strategia została opracowana wspólnie przez rząd i Bank Światowy.W swoim oświadczeniu nadawanym w kanale telewizyjnym Rosja24, minister finansów Anton Siluanov wyjaśnił, że włączenie tematu walut cyfrowych jest konieczne, aby wzmocnić wiedzę finansową Rosjan. Taki ruch jest wywoływany przez zainteresowanie kryptowalutami, także wśród nieletnich.Zainteresowanie cyfrowymi walutami nadal rośnie w Rosji. Na podstawie ogólnokrajowego badania przeprowadzonego przez Narodową Agencję Studiów Finansowych (NAFI) w lipcu 2017 r., zaledwie 28 procent Rosjan zdawało sobie sprawę z obecności Bitcoina. Jednak menedżer projektu NAFI Sergey Antonyan, stwierdził, że zainteresowanie nim rośnie.Ponadto we wszystkich rosyjskich konkursach o nazwie Generacja Cyfrowej Technologii Z, która odbyła się we wrześniu w moskiewskim gimnazjum w Horoshkol, dzieci rosyjskie rywalizowały i odpowiadały na pytania dotyczące takich tematów, jak waluty cyfrowe, programy blokowe i biometryczne.Tymczasem pięć największych instytucji edukacyjnych w kraju, zintegrowało wirtualną walutę z tradycyjnymi kursami bankowymi i finansowymi. Wśród szkół znajduje się Uniwersytet Państwowy w Moskwie, Wyższa Szkoła Ekonomiczna i Uniwersytet Państwowy w Sankt Petersburgu.

2

Wspólny wysiłek rządu Singapuru i kilku dużych banków dostarczył pierwszy protokół lokalnego know-your-customer (KYC) oparty na Blockchain. KYC to procedura należytej staranności oraz regulacja bankowa jaką muszą przeprowadzać instytucje finansowe oraz inne prawnie określone podmioty do zidentyfikowania swoich klientów i uzyskania odpowiednich informacji wymaganych do prowadzenia interesów ze stroną zainteresowaną. Polityka KYC nabiera coraz większego globalnego znaczenia w kontekście rozpoznania oszustw finansowych, prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu.W komunikacie opublikowanym dziś przez lokalne firmy prasowe, Mitsubishi UFJ Financial Group, OCBC Bank i HSBC, pprzekazano, że pomyślnie przeszły one procedurę identyfikacji, która zostanie przeprowadzona przy użyciu technologii Blockchain. Prototyp powstał we współpracy z Infocomm Media Development Authority (IMDA), radą rządową Singapuru prowadzoną pod auspicjami ministerstwa komunikacji. Singapur robi więc krok bliżej do realizacji długoterminowych celów rozmieszczenia struktur Blockchain na poziomie państwa.

 

 

3

Wall Street Journal podał wiadomość, że gigant bankowy Blue Chip, Goldman Sachs, przygląda się swoim inwestorom w bezpośrednim handlu Bitcoinem. Goldman był pierwszą wiodącą firmą na Wall Street, która umożliwiła swoim inwestorom dostęp do szybko rozwijającego się rynku kryptowalutowego. Inne firmy mają pewne produkty, takie jak platforma Grayscale (GBTC), ale Goldman otworzyłby zupełnie nowy rynek dla inwestorów. Zdaniem rzecznika firmy.Istnieje natomiast ryzyko, że tego typu wiadomości mogą zacząć powodować gwałtowną legitymizację przestrzeni kryptowalut i mogłyby narazić Bitcoina oraz inne aktywa z obszaru kryptograficznego na zwiększenie kontroli ze strony rządowych organów regulacyjnych. Rezerwa Federalna już wskazuje, że zaczyna dokładniej analizować kryptowaluty, a SEC wprowadza przepisy regulujące ICO. Goldman odnotował znaczne zmniejszenie przychodów (21 procent mniej względem ubiegłego roku), nawet w tym roku na rynku byków, więc wydaje się, że problem dotyczy niestabilności. Firma może szukać nowego źródła zarobkowania dla swoich inwestorów.

 

 

4

Agencja nadzoru finansowego Makau (AMCM) wydała oświadczenie, w którym zakazuje lokalnym instytucjom finansowym świadczenia usług dla firm wydających wirtualne waluty i tokeny. Instytucje te nie będą mogły brać udziału w przedsięwzięciach ani finansować podmiotów zajmujących się kryptowalutami. To kolejny krok Chin wymierzony przeciwko praniu pieniędzy oraz odpływowi kapitału z kraju.Makau, oficjalnie znany jako Specjalny Region Administracyjny Makau, jest autonomicznym terytorium nadzorowanym przez Chiny. Region posiada odrębny system prawny, administracyjny, gospodarczy a nawet monetarny. Dzięki autonomii, w Makau legalne są hazard i kasyna. Z tego powodu w ostatnim czasie podejmowania są działania wymierzone przeciwko praniu pieniędzy. Chiński rząd wprowadził w regionie m.in. bankomaty z systemem rozpoznawania twarzy oraz konieczność legitymowania się podczas wypłaty gotówki.Według chińskiego oddziału agencji Reuters, AMCM oświadczyło, że w związku z dużą liczbą przypadków krajowego finansowania emisji walut, ministerstwa kontynentalne zakazały instytucjom finansowym i niebankowym agencjom płatniczym finansowania walut i walut wirtualnych. Urzędnicy w Makau wysłali również odpowiednie listy do wszystkich banków i instytucji.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi