Prasówka : Nowa wirtualna waluta zabije Bitcoina.

1 Wall Street podzielone przez Bitcoina.

2 Menu z elementami ICO.

3 Czy Malezja zakaże handlu kryptowalutami.

4 Sześć globalnych banków podjęło współpracę w celu stworzenia (USC).

 

 

 

1

Wall Street było kiedyś zjednoczonym frontem w prowadzeniu finansów Ameryki i w pewnym stopniu reszty świata. Teraz cierpi na polaryzację, gdyż Bitcoin zakłóca opinie. Ponieważ cyfrowa waluta nieustannie się rozwija, inwestorzy, menedżerowie finansów i najważniejsi prezesi banków znajdują się w różnych obozach z różnych powodów.Najświeższa korzystna informacja dla Bitcoina i jego społeczności pochodzi z Goldman Sachs, firmy, która powoli zbliżyć się do cyfrowej waluty poprzez udostępnienie nowej platformy handlowej, która skoncentruje się na handlu Bitcoinem i Ethereum. Platforma ta będzie prowadzona przez dyrektora generalnego Lloyda Blankfeina, a informacja pojawiła się zaledwie kilka tygodni po tym, jak dyrektor generalny JP Morgan Chase Jamie Dimon wypuścił krytyczną opinię o Bitcoine. 

Jamie Dimon, CEO JP Morgan, grozi swoim pracownikom, że jeśli zostaną uwikłani w Bitcoina, to wyciągnie odpowiednie konsekwencje. Jednak ta sama firma eksperymentowała z infrastrukturą, która stanowi podstawę cyfrowych walut – Blockchain.

Fidelity Investments zainaugurowało również odważny krok na Wall Street, kiedy prezes Abigail Johnson umożliwiła klientom posiadanie konta w Coinbase na stronie menedżera inwestycyjnego. Morgan Stanley, jako prezes James Gorman, również wydaje się być po stronie Bitcoina, ponieważ jak sam mówi, widzi Bitcoina jako coś więcej niż tylko modę.

Jamie Dimon ogłosił Bitcoina „oszustwem”, które „ostatecznie wybuchnie.” Jego przemyślenia na temat Bitcoina zbiegły się z zakazem ICO w Chinach i jest jednym z czynników katalizujących niedawny spadek cen. Niedawno uwieczniony w filmie Wilk z Wall Street, Jordan Belfort, opowiedział się przeciwko nowej waluty. Zgadza się z oceną Dimona, dodając, że jego obawy dotyczą również bezpieczeństwa w internecie.

 

 

2

Jedna z największych sieci restauracji – Dve Palochki („Dwie pałeczki”) w Rosji wydała dedykowane menu z elementami ICO, które odbędzie się jesienią 2017 roku. Restauracje działające głównie w Moskwie i Petersburgu, ujawniły mało prawdopodobne kroki marketingowe w zeszłym tygodniu.

Menu odwołuje się do „mrożonego wina ICO” z napojami w cenie „tokenów” równych rosyjskim rublom. Jest nawet chińskie wino, które w menu jest opisane jako „zakazane”.

Pomimo wysoce mieszanych sygnałów od organów regulacyjnych, Rosjanie nadal promują działalność ICO z niezliczoną liczbą projektów na różnych poziomach zaawansowania, które mają na celu wykorzystanie obecnej rentowności rynkowej. Prawodawcy niedawno przypomnieli zamiary zakazu kryptowalut dla „niekwalifikowanych” inwestorów, nie podając szczegółowych informacji na temat tego, w jaki sposób taki zakaz mógłby działać w praktyce.

 

 

3

Prezes banku centralnego Malezji – Muhammad bin Ibrahim – nie wyklucza wprowadzenia zakazu korzystania z kryptowalut podczas dyskusji nad zbliżającymi się przepisami. Jednak Bank Negara Malezja (BNM) nadal poważnie rozpatruje użycie technologii Blockchain.

Podczas konferencji na temat przestępczości finansowej w Kuala Lumpur, gubernator powiedział dziennikarzom, że BNM zdecyduje przed końcem roku o całkowitym zakazie handlu kryptowalutami. W kolejnych wypowiedziach Ibrahim zaznaczył, że ostateczne stanowisko Malezji może nie być tak surowe.Poproszony o dodatkowe informacje, Ibrahim wezwał do cierpliwości, obiecując, że w ciągu 2-3 miesięcy poznamy wszystkie szczegóły. Choć wcześniej stwierdził, że ​​Bitcoin pozostanie nieuregulowany, BNM ogłosił we wrześniu, że zacznie tworzyć wytyczne dla podmiotów pracujących z kryptowalutami.W ubiegłym miesiącu krajowy organ regulacyjny wydał ostrzeżenie dla inwestorów, którzy uczestniczą w sprzedaży tokenów z ICO.

 

 

4

 

Sześć globalnych banków podjęło współpracę mającą na celu wprowadzenie nowej formy wirtualnej waluty o nazwie „utility settlement coin” (USC). W skład zespołu wchodzą: Barclays, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC, Japoński Mitsubishi UFJ (MUFJ) oraz State Street.

Kryptowaluta została stworzona przez UBS, szwajcarską, globalną firmę zajmującą się usługami finansowymi.  Walutę oparto na produkcie firmy Clearmatics, aby zwiększyć efektywność rynków finansowych.  Celem nowej wirtualne waluty jest umożliwienie grupom finansowym płacenia sobie nawzajem oraz kupowania papierów wartościowych  za pomocą kryptowaluty, która potem może być wymieniona na gotówkę bezpośrednio w bankach. Ograniczyłoby to potrzebę dokonywania tradycyjnych przelewów. Kryptowaluta byłaby przechowywana w systemie blockchain i mogłaby być wymieniana na różne waluty krajowe. Hyder Jaffrey, szef inwestycji strategicznych i innowacji FinTech w UBS powiedział, że trwają rozmowy z bankami centralnymi. Proces ten ma potrwać około 12 miesięcy.Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem banki nie będą więcej potrzebowały pieniądza fiducjarnego lub nawet Bitcoina czy innych altcoinów- twierdzi Dr. Craig Wright, główny naukowiec zajmujący się technologią blockchain oraz badaniami w firmie nChain. Nie oznacza to jednak, że banki całkowicie zniszczą Bitcoina. Wciąż pozostaje wiele niepewnych kwestii  wokół kryptowalut. Jedno jest pewne Bitcoin i inne kryptowaluty spowodują zmniejszenie istotności banków, dlatego banki muszą wzmocnić swoją pozycję wkraczając w świat kryptowalut.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe