PRASÓWKA : ,,Nie ścisłe przepisy dla nowych walut”.

1 Rosja ma takie samo zdanie jak Chiny.

2 Południowa Afryka otwiera drzwi Bitcoinowi.

3 Brak skonfigurowanych przepisów dla nowych kryptowalut.

4 Wczorajszy dzień doby dla Inwestorów.

 

 

 

 

1

Szef rosyjskiego banku centralnego wypowiadał się przeciwko przepisom, które sklasyfikowałoby krypotwaluty jako tradycyjny instrument finansowy. W komentarzu w zeszłym tygodniu na spotkaniu w Soczi, gubernator Banku Rosji, Elvira Nabiullina, która wcześniej była doradcą ekonomicznym Władimira Putina, powiedziała, że ​​w szczególności przeciwstawia się jakiejkolwiek polityce, która uznałaby waluty cyfrowe jako waluty obce, instrumenty płatnicze lub aktywa pieniężne.Warto jednak pamiętać, że Bank Rosji, choć nadzoruje politykę pieniężną, nie reguluje krajowej polityki finansowej – te zadanie nadzorowane jest przez Ministerstwo Finansów. Niemniej jednak, wszystkie decyzyjne grupy nadal zastanawiają się, jak najlepiej regulować pojawiające się technologie. Już w tym roku oczekuje się regulacji dotyczącej handlu kryptowalutami, co mogłoby doprowadzić do określonej definicji walut pod rządami prawa stanowego.Starszy urzędnik Dumy Państwowej, ustawodawca krajowy Rosji, przewidział niedawno, że prace nad tym frontem zostaną zakończone do końca jesieni.

 

 

2

 

To co nazywa się jedną z największych wygranych dla Bitcoina w tym kraju, to Pick n Pay w Kapsztadzie, który zaakceptuje kryptowalutę do płatności. System płatności jest zasilany przez Electrum, platformę oprogramowania stworzoną do przetwarzania płatności w róznych walutach .Wraz ze wzrostem metodologii płatności, ogólna wartość Bitcoina nadal rośnie. Jest to istotny aspekt zwiększenia akceptacji głównego nurtu, a także zwiększenia płynności. Płynność i akceptacja głównego nurtu przynoszą większy poziom świadomości, a tym samym zwiększają poziom wykorzystania. Proces ten był określany jako „cyrkulacyjny cykl satoshi”. Pomimo znacznych negatywnych wiadomości w ostatnim czasie, wydaje się, że Bitcoin stale rośnie.

 

 

3

Nie istnieją żadne twarde zasady służące wyborom symboli do reprezentowania zaszyfrowanego zasobu w przestrzeni kryptograficznej i tokenowej. Jednakże zdolność unikania podobnych symboli w zdecentralizowanym i rosnącym środowisku kryptowalutowym spowoduje uporządkowanie i zwiększy wiarygodność rozróżnienia pomiędzy krypto a tradycyjnymi rynkami giełdowymi.Zwykle po pierwotnej ofercie publicznej maklerzy i podmioty gospodarcze kupują i sprzedają akcje, obligacje i inne papiery wartościowe notowane na giełdach, które mają scentralizowany system danych – głównie centralne miejsce prowadzenia rejestrów, chociaż handel nie jest ograniczony do fizycznego miejsca. Ponieważ wymogi dotyczące notowania aktywów w obrocie na jakiejkolwiek giełdzie różnią się w zależności od kraju, tak samo symbole muszą przejść proces zatwierdzania przed ich wydaniem przez właściwy organ. Innymi słowy, symbol tickera dotyczy go tylko na rynku giełdowym kraju, w którym został wyemitowany – nie ma żadnego ograniczenia do tego samego symbolu, który jest używany w innym kraju.To różni się od tego, co można uzyskać w zdecentralizowanym środowisku kryptograficznym, w którym rynek nie jest podzielony na podstawie granic, stref czasowych czy walut krajowych. Na przykład tokeny z oznacznikiem AHT zostały udostępnione różnym inwestorom za pośrednictwem platformy Waves. W tym przypadku jest to Bowhead Health Project, który przeprowadził pomyślnie ICO. Okazuje się jednak, że jest jeszcze inne AHT – projekt, który również zakończył swoje ICO w tym tygodniu i prawdopodobnie wyda tokeny z tymi samymi literami.Innymi słowy, jest to znak tożsamości zdrowotnej AHT, będący tokenem projektu Bowhead Health, który chce wejść na rynek usług opieki zdrowotnej dostosowanej do potrzeb użytkownika, a z drugiej strony to Ahoolee Tokens AHT dla Ahoolee, światowej wyszukiwarki handlowej.Wymiana dwóch różnych tokenów z identycznym symbolem jest niekomfortowa dla każdej ze stron. Natomiast dla postępu w obu projektach konieczne jest podjęcie tych ustaleń, zanim zdecydują się na sprzedaż swoich tokenów na giełdach kryptowalut. Wszystko sprowadza się do potrzeby samoregulacji. Organizatorzy ICO muszą być pewni, że przeprowadzają dokładną kontrolę nad różnymi przypadkami, nie tylko związanymi z oznaczeniami, ale także innymi problemami związanymi z branżą.

 

 

4

W ciągu ostatniej doby, niemal wszystkie kryptowaluty odnotowały wyraźne wzrosty. Lider, jakim jest Bitcoin, zyskał aż 8.5%, osiągając dziś 4000 dolarów. Prawdopodobnie zaobserwujemy wyścig po kolejną psychologiczną zaporę, jaką jest 4500 dolarów lub spotkamy się z kolejną korektą. Użytkownicy muszą zatem trzymać ręce na pulsie, gdyż może być okazja do zarobku na częstych zmianach kursu.Dla porównania, cena Ethereum wzrosła o 12,5%, a Litecoina o 8.1%. Rynek kryptowalut odnotował wyraźny przypływ gotówki, zwiększając się aż o 12.2 mld dolarów w porównaniu do wczorajszego dnia i wynosi aktualnie 136.8 mld dolarów.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi