Prasówka : ,,NAUKOWCY Z FIŃSKIEGO BANKU CENTRALNEGO :,, BITCOIN TO PRZYSZŁOŚĆ FINANSÓW”

1 Według Naukowców z fińskiego banku centralnego bitcoin jest przyszłością.

2 Indie,chcą własną kryptowalutę.

3 Giełda BTC CHINA zostanie zamknięta.

4 Problemy BITFINEX.

 

 

 

1

Fiński Bank Centralny zlecił badania naukowe, według których wirtualna ekonomia systemu Bitcoina może zrewolucjonizować bankowość.Dnia 5 września ukazał się raport od  3 ekonomistów Centralnego Banku  Badawczego takich jak  Gura Hubermana, Jacoba Leshno’a, i Ciamaca Moallemi’ego. Według sprawozdania, infrastruktura Bitcoina chroni ekonomię kryptowaluty przed manipulacją.W raporcie można teżeprzeczytać, że Bitcoin jest nadzorowany przez protokół, przez co nie ma potrzeby regulowania go. Wynika to z faktu,że podążania sieci za kodem Bitcoina oraz wyznaczania opłat przez użytkowników w zależności od tego jak szybko chcą, aby transakcja została zrealizowana.Autorzy także rekomendują, aby dalsze badania nad Bitcoinem i jego infrastrukturą były prowadzone,ale przez innych ekspertów.

 

 

2

Bank centralny w Indiach rozpatruje kryptowalutę, która byłaby alternatywną dla Indyjskiej Rupii.Dyrektor wykonawczy,pan  Sudarshan Sen, wyraził swoje  obawy przed nieuregulowanym kryptowalutami, takimi jak np: Bitcoin podczas konferencji India FinTech Day.

W dniu 13 września 2017 podczas India FinTech Day w Bombaju, Sudarshan Sen, Dyrektor Wykonawczy Indyjskiego Banku Rezerw w skrócie (RBI) omówił możliwość wprowadzenia waluty wspieranej przez państwo.

Sudarshan Sen ogłosił:

„Teraz mamy grupy ludzi szukających uregulowanych kryptowalut. Czegoś, co byłoby alternatywą dla Rupii Indyjskiej, że tak powiem. Przyglądamy się temu z bliska.”

 

 

3

Jedna z większych giełd kryptowalutowych w Chinach BTC CHINA, przed chwilą ogłosiła, że 30 września zostanie oficjalnie zamknięta.Decyzja o zamknięciu giełdy jest spowodowana przede wszystkim wprowadzonymi ostatnio regulacjami, które także zakazały tworzenia projektów typu ICO. Giełda BTC China zapewnia jednak, że poza rynkiem Chińskim giełda będzie dalej funkcjonować. BTC CHINA nie jest pierwszą giełdą, na którą mają wpływ ostatnie działania regulacyjne. Firma Binance oświadczyła już jakiś czas temu, że opuści ona rynek Chiński.Dane pochodzące z Coin Market Cap wskazują, że cena Bitcoina cały czas maleje. Krążą już nowe pogłoski dotyczące wprowadzenie przez władze Chin zakazu wymiany Bitcoinów na normalną walutę.

 

 

4

Wygląda na to, że na popularnej giełdzie Bitfinex użytkownicy natrafili na interesujący błąd. Doniesienia mówią o setkach powiadomień o logowaniu, które zalewają e-maile użytkowników. Do tej pory Bitfinex nie rozwiązał tego problemu.Użytkownicy kryptowalut, jak i inwestorzy muszą być czujni. W przeszłości było wiele przypadków kradzieży środków, zarówno po stronie giełd jak i klientów. Bezpieczeństwo stało się jednym z najważniejszych aspektów.Inne wzmianki sugerują nawet 600 prób logowania z lokalizacji takich jak Rosja, mimo włączonego 2-stopniowego uwierzytelnienia. Zamrożenie konta nie rozwiązuje problemu. Do tej pory wsparcie Bitfinex nie odniosło się do tego problemu. Będziemy Was na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com