Prasówka : Korea Południowa wyprzedziła Chiny w całkowitym wolumenie obrotu Bitcoina.

1 Raiden Network wypuszcza ,,uRaiden”.

2 Rozkwit handlu w Korei Południowej.

3 Kontynuacja przyjmowania Bitcoina w Afryce Południowej.

4 Informacje z giełd .

 

 

1

Developerzy Raiden Network, jednego z najbardziej oczekiwanych rozwiązań w obszarze skalowalności Ethereum, wypuścili wczesną wersję swojego produktu. Nowa wersja została nazwana „µRaiden” (wymawiane jako „mikro Raiden”). Pozwoli ona na dokonywanie mikropłatności pomiędzy użytkownikami za pomocą sieci węzłów (node).Co więcej, technologia ta jest kompatybilna ze standardem ERC-20 co oznacza, że będzie mogła działać razem z tokenami, które niedawno wypuszczono w oparciu o Ethereum.edług informacji z wpisu na blogu projektu, nowa wersja została przystosowana do współpracy ze zdecentralizowanymi aplikacjami (dapps).Nie sprecyzowano żadnej konkretnej daty, kiedy rozwiązanie zostanie zaimplementowane w funkcjonującym blockchainie. Developerzy są jednak optymistycznie nastawieni i podkreślają, że może zdarzyć się to „bardzo szybko”. Kod źródłowy µRaiden dostępny jest na GitHubie wraz z opisem i przykładami od twórców.W świetle tych wydarzeń, Raiden Netowrk przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży tokenów. W zrealizowaniu ICO w październiku pomoże firma konsultingowa Brainbot wraz ze współzałożycielem – Heiko Hees’em. Twórcy ogłosiły plan przeprowadzenia aukcji holenderskiej, w trakcie której cena tokenów spada wraz z postępem aukcji. Ma to na celu zapobiec nadmiernemu zainteresowaniu wokół ICO.Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną wykorzystane na rozwój projektów zespołu developerskiego – przede wszystkim dokończenie µRaiden oraz wypuszczenie wczesnej wersji całkowicie nowego projektu o nazwie Raidos. Na jego temat dostępne jest bardzo niewiele informacji z wyjątkiem tego, że ma operować na bardziej złożonych smart-kontraktach.  Pozostałe fundusze zostaną wykorzystane na sfinansowanie decentralizowanych aplikacji opartych o Raiden Nertwork.

 

 

2

Gdy Korea Południowa wyprzedziła Chiny w całkowitym wolumenie obrotu Bitcoina, wprowadza się nową platformę wymiany kryptowalut, która umożliwi inwestorom sprzedaż 111 różnych altcoinów. Upbit jest stworzona przez Dunamu, który jest twórcą mobilnej aplikacji zapewniającej miękkie kopie gazet w Korei Południowej i jest własnością Kakaostock, największej na rynku aplikacji w Korei Południowej. Kakaostock z kolei jest potomkiem macierzystej firmy Kakaotalk, najpopularniejszej mobilnej aplikacji komunikatora dla Korei Południowej (podobnej do Wechat w Chinach) z około 49,5 mln (miesięcznie) aktywnych użytkowników na całym świecie.Upbit będzie pierwszą dużą giełdą w Korei Południowej i zapewni inwestorom możliwość handlu altcoinami na większą skalę niż dotychczas. Obecne platformy oferują zazwyczaj pięć różnych altcoinów. Dlatego środowisko kryptowalut przewiduje, że znaczna część koreańskich inwestorów wykorzysta Upbit tuż po uruchomieniu ze względu na nowe możliwości inwestycyjne, które im zapewni. Przewiduje się również, że wielu koreańskich inwestorów przestanie przeprowadzać transakcje na platformie handlowej, której obecnie używa.Upbit współpracuje z amerykańską bazą wymiany Bittrex na potrzeby kryptografii w celu podjęcia tego przedsięwzięcia. Platforma Bittrex daje inwestorom możliwość zainwestowania w 190 różnych kryptowalut. Choć Upbit będzie oferować 79 monet mniej do handlu w porównaniu do Bittrex, uruchomienie to będzie oznaczało pierwszą koreańską platformę wymiany, w której koreańscy inwestorzy będą mieli możliwość inwestowania w duże waluty, również z własnego kraju. Warto zauważyć, że ta nowa platforma będzie miała wpływ na gospodarkę kryptowalut w Korei i na całym świecie,ale w każdym bądź razie jej otwarcie oznacza zwiększającą się siłę przemysłu kryptograficznego.

3

Kilka dni po ogłoszeniu Pick n Pay, jednego z największych sklepów z artykułami spożywczymi w Południowej Afryce przyjmującego Bitcoina, pojawiły się sygnały zainteresowania innych sprzedawców chcących przyłączyć się do przedsięwzięcia. OneDayOnly, główny gracz w branży elektronicznej w kraju, ogłosił, że również oczekuje na zaakceptowanie i wprowadzenie Bitcoina jako formę płatności dla swoich klientów.Rozszerzenie wykorzystania Bitcoina w kraju o OneDayOnly jest zbiegiem okoliczności, ponieważ ogłoszone pojawiło się praktycznie w tym samym czasie, co decyzja Pick n Pay. Firma podwaja swoje dochody rok do roku i w związku z rozszerzeniem swojej ekspansji musiała przenieść swoje magazyny do Kapsztadu oraz Johannesburgu.Firma wzrosła z 40. pracowników w 2016 r. do prawie 100 osób w roku 2017r. OneDayOnly chce kontynuować swoją ekspansję i wprowadzać innowacje, a Republika Południowej Afryki wydaje się dość postępowa pod względem przyjęcia i regulacji Bitcoina, dlatego może to być bardzo opłacalną opcją. Ogłoszenie, że największa sieć sklepów, taka jak Pick n Pay, wdrożyła Bitcoina, spowodowało wysłanie pozytywnej fali przez afrykańską wspólnotę Bitcoina na świat i wzbudziło wiele pozytywnych uczuć. Sprzedawcy detaliczni byli najpierw sceptycznie nastawieni wobec walut cyfrowych i ich wprowadzenia.Przez ograniczony okres klienci w sklepie w obrębie Pick n Pay w Kapsztadzie mogli korzystać z Bitcoina do dokonywania zakupów towarów i usług. Proces dokonywania płatności obejmował skanowanie kodu QR przy użyciu aplikacji Portfela Bitcoinowego na smartfonach klientów.

 

 

4

Kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi dzisiaj 136,4 mld dolarów i wzrosła od wczoraj zaledwie o 1,1 mld dolarów. Ceny poszczególnych walut również nie uległy wielkim zmianom. Bitcoin wzrósł o 0,3%, Litecoin o 1%, Ethereum zmiejszyło wartość o 1,1%. Wzrost wartości kontynuowało NEO: +6,5%. OmiseGo po dużym wzroście zanotowało lekki spadek: -1,7%.

 

 

 

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe