Prasówka : ,,Korea Północna źródłem dużych ataków w świecie kryptowalut.”

1 Sceptyczność Brytyjskiego FCA wobec ICO.

2 Korea Północna źródłem dużych ataków w świecie kryptowalut.

3 Rootstock – debiut w grudniu.

4 Nem współpracuje z MDEC W Malezji.

 

 

1

Brytyjski Organ nadzoru Finansowego (FCA) wydał nowe wyznaczniki,które dotyczą ICO .Rząd nakłania do zachowania świadomości zagrożeń.Podczas jednej z bardziej umiarkowanych wypowiedzi na temat zjawiska rosnących inwestycji, FCA powstrzymało się od sugestii, że konkretne systemy mogą mieć problemy prawne.Niektóre z działalności przedsiębiorstw biorących udział w procesie ICO, mogą być regulowane prawnie. Poniekąd, każdy przypadek będzie analizowany oddzielnie.Powstrzymując się od zbiorowych przepisów dotyczących tokenów, FCA podąża za przykładem Amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC), która zamierza samodzielnie rozważać  schemat każdego ICO.

 

 

2

Wiele razy Korea Północna była wymieniana jako potencjalne źródło dużych ataków hakerskich. Cyberprzestępcy mają tam działać za zgodą  lub nawet wsparciem państwa. Według raportu firmy FireEye, ostatnie ataki phishingowe na południowokoreańskie giełdy mogą pochodzić właśnie z tego państwa.Zdaniem autorów raportu do nasilenia ataków z Korei Północnej przyczyniają się rosnąca cena bitcoina oraz nakładanie kolejnych sankcji na kraj. Wczoraj ONZ wprowadziło kolejną falę restrykcji. Ataki o podłożu kryptowalutowym mają być w tej sytuacji tanią metodą finansowego wsparcia reżimu.

 

 

3

Rootstock to platforma pozwalająca na budowanie i egzekwowanie “smart contracts”. Już na pierwszy rzut oka widać, że pomysł jest bliski Ethereum, jednak RSK operuje na blockchainie Bitcoina.Altman rozpoczął przemówienie od przypomnienia rewolucji dzielenia się wartością w sieci, którą zapoczątkował Bitcoin. Dyrektor operacyjny omówił najważniejsze funkcjonalności, które oferuje projekt dla czterech głównych grup odbiorców:

  • federacji firm operującym Bitcoinem
  • całej społeczności Bitcoina
  • wirtualnych aplikacji kompatybilnych z Ethereum
  • górników Bitcoina

Prezentacja dyrektora operacyjnego Rootstock zakończyła się zapowiedzią wypuszczenia produktu w grudniu tego roku. Co więcej, na twitterze CEO Rootstock, poinformował, że pod względem technologii RSK jest gotowe do rozpoczęcia działalności. Jedynym powodem zwłoki jest potencjalny hard fork Bitcoina, który może nastąpić po wgraniu SegWit2x.

 

 

4

Fundacja NEM.IO,oraz twórca platformy NEM złożyli wizytę  cyfrowej korporacji gospodarczej  (MDEC) w Malezji. MDEC to wiodącą agencją zajmująca się cyfrową gospodarką w Malezji. Spotkanie było częścią pierwszego szczytu Strategii i Przywództwa Fundacji NEM.IO i odbyło się w dniach 21-25 sierpnia.

Na szczycie pojawił się Hizam Abdul Kadir , Wiceprezes do spraw Wzrostu i Ekosystemu. Podzielił się inicjatywą Malaysia Digital Hub, która daje szansę na rozwój młodym startupom w rozwijaniu nowych dużych pomysłów. NEM współpracuje z MDEC, by wspierać ten projekt.Poza zespołem Hizama , zaprezentowała się również grupa FinTech, która podzieliła się wydarzeniami z branży fintech, włączając w to rozwój blockchaina i kryptowalut w Malezji.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi