Prasówka : ICO nie wszystkich przekonuje.

1 Donald Trump – zwolennikiem technologii blockchain.

2 Zakaz ICO w południowej Korei.

3 Andreas Antonopoulos atakuje ICO.

4 Wieści z giełd.

 

 

 

 

1

Prezydent USA, Donald Trump, potwierdził swoje zaangażowanie w technologię Blockchain, wprowadzając ją w działaniach rządowych jako ważny element polityczny. Zostało to powtórzone przez dwóch wysokich urzędników Białego Domu na konferencji Data Transparent 2017, która odbyła się pod koniec września.W swoich uwagach z konferencji, Biuro Zarządzania i Budżetu działające w roli federalnego głównego urzędu do spraw informacji Margie Graves, zbada kilka przełomowych możliwości sztucznej inteligencji i strategii Blockchain, które mogą przynieść korzyści działaniom rządu.Graves stwierdził, że technologia Blockchain może być wykorzystana w celu zmniejszenia marnotrawstwa, wydatków i skali występowania oszustw, a także wzmocnienia bezpieczeństwa cybernetycznego w kraju.Tymczasem dyrektor ds. Inicjatyw strategicznych White House i asystent prezydenta, Chrisa Liddel, podkreślił, że rząd federalny powinien rozpocząć wdrażanie podstawowych standardów w celu ugruntowania tego kraju w wykorzystaniu możliwości Blockchain i innych technologii w nadchodzących latach.

2

Według rządu Korei Południowej, na rynku kryptowalut, pojawiła się bańka spekulacyjna i w związku z tym, postanowiono pójść śladami Chin i wprowadzić zakaz ICO. Informacja ta poruszyła nieco inwestorów na giełdzie, jednak nie zaobserwowaliśmy paniki. Bitcoin przypomina w tym momencie tykającą bombę, która zarówno może wysoko wystrzelić, gdyż zainteresowanie nim rośnie, jak i zaliczyć poważniejszą korektę przez napływające z Azji informacje.Bardziej ścisła identyfikacja rozpocznie się od grudnia br, natomiast w przeciwieństwie do Chin, w dalszym ciągu będzie można korzystać z kryptowalut i handlować nimi zgodnie z prawem na giełdach.

3

Andreas Antonopoulos, kalifornijski ekspert ds. bezpieczeństwa informacji, stwierdził, że ICO będą rozbryzgiwać się jak Tsunami, zakłócą cały przemysł finansowy i 99% tego typu projektów, nazwał… „gównem”.Znany przedsiębiorca, powiedział podczas szczytu na temat zaawansowanych innowacji cyfrowych w Vancouver, że obecne regulacje są daremną próbą kontrolowania uczestnictwa w nowym, rewolucyjnym modelu inwestycyjnym oraz wyraził niebezpieczeństwo kryjące się za ICO.

4

Sporo walut na rynku odnotowało dziś spore spadki i wzrosty, ostatecznie zatrzymując się w okolicach punktu sprzed 24. godzin. Bitcoin zanotował wzrost o 0.8%, wartość Ethereum obniżyła się o 1,7%, a Litcoin o 1,4%. Z innych czołowych kryptowalut, niezły wynik uzyskał Waves, którego cena wzrosła o 5,5%, natomiast najsłabiej wypadło Monaco, notując 17,4%-ową obniżkę. Kapitalizacja całego rynku praktycznie nie uległa zmianie i wynosi dziś 143,7 mld dolarów.

 

 

 

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com