Prasówka : Hardfork Ethereum – ,,Byzantium” debiutuje.

1 Malezja przeciwieństwem Chin i otwiera się na kryptowaluty.

2 Pierwsza część planowanego hardfork’a Ethereum o nazwie ,,Byzantium” zadebiutowała w sieci testowej Ropsten. 

3 Bitcoin przetrwa wszystko.?

4 Wyścig Microsoftu z IBM w wykorzystaniu blockchain.

 

 

1

W związku z tym, że Chiny zablokowały kryptowaluty w swoim  kraju,ale inne państwa zaczęły się coraz bardziej otwierać na Bitcoina i inne wirtualne waluty. Niedawne oświadczenie Tan Sri Muhammada Ibrahima, wiceministra malezyjskiego Banku Negara, podczas Globalnego Sympozjum dotyczącego Rozwoju Instytucji Finansowych wskazuje, że Malezja może stać państwem otwartym na Bitcoina.

 

 

2

Pierwsza część planowanego hardfork Ethereum o nazwie ,,Byzantium” zadebiutowała w sieci testowej Ropsten. Jest to element szerszego projektu – Metropolis, który ma usprawnić działanie całej sieci oraz wprowadzić wyczekiwane nowości. O wprowadzeniu nowości na swoim twitterze poinformował twórca Ethereum – Vitalik Buterin.Według zespołu odpowiedzialnego za rozwój, hard fork ma wejść w życie przed końcem września. Już jutro (22 września) będzie miało miejsce pierwsze zwiększenie czasu wydobycia bloku – z 23 do 30 sekund. Ma to być początek tzw. „Epoki Lodowcowej Ethereum” (Ethereum Ice Age), a kolejne spowolnienie wydobycia nastąpi 27 października podnosząc odstęp między kolejnymi blokami do 39 sekund. Premiera Byzantium przybliża nas do większej stabilności i przepustowości sieci Ethereum. W ostatnim czasie wielu użytkowników zgłaszało pewne problemy z korzystaniem z ETH. Potrzeba rozwoju technologii stojącej za 2 największą kryptowalutą jest tym większa, że korporacje takie jak Microsoft i Intel zaczynają rozwijać aplikacje oparte właśnie o protokół Ethereum.

 

 

3

Bitcoin w ostatnim czasie otrzymał dwa potężne ciosy ze strony Chin. Pierwszy cios był wycelowany bezpośrednio w projekty ICO. Drugi natomiast uderzył w całą branżę kryptowalut, a mowa oczywiście o całkowitym zakazie wymiany cyfrowych walut w Chinach. Na domiar złego jeszcze wirtuoz finansjery Jamie Dimon dołożył swoje trzy grosze nazywając Bitcoina jednym wielkim oszustwem.Jak można się domyślić po kilku złych wiadomościach cena Bitcoina oraz praktycznie wszystkich innych kryptowalut zaczęła gwałtownie spadać. Wiele osób przewidywało już koniec Bitcoina i w panice zaczęło wyprzedawać swoje kryptowaluty. Cena BTC spadła na krótko do poziomu $3000, po czym gwałtownie wystrzeliła w górę i od kilku dni utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie w okolicach 4000$.Jak widać Bitcoina nie można tak łatwo zabić. Użytkownicy cyfrowych walut znajdują sposoby na obchodzenie się z Chińskim zakazem. Kraje takie jak Japonia czy Hongkong czerpią korzyści ze sposobu, w jaki Chiny prowadzą swoją politykę względem kryptowalut, przejmując większość użytkowników z chińskiego rynku.

 

 

4

Technologia Blockchain rozwija się w przemyśle jak i sektorze finansowym. Jednak ostatnie badanie zwane „Blockchain Enterprise Survey” wskazuje, że firma IBM najskuteczniej wdraża rozwiązania oparte na Blockchain. Założone badanie przez firmę Juniper Research obejmowało czterystu najwybitniejszych ludzi z kadry kierowniczej i zakończyło się pozycją IBM, która znalazła się przed innymi gigantami branżowymi, takimi jak Microsoft czy Accenture. Badanie to pokazywało również zachęcające spojrzenie na przyszłość technologii Blockchain. Wśród tych, którzy odpowiedzieli, 67 procent twierdzi, że zainwestowało już ponad 100.000 dolarów w technologię, a 91 proc. twierdzi, że wyda co najmniej tę kwotę jeszcze w 2017 r.W raporcie wskazano również, że świadomość technologii Blockchain wzrosła diametralnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co sugeruje znacznie większy paradygmat przyjęcia, niż wcześniej przypuszczano. 


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi