Prasówka : Firmy zajmujące się technologiami cyfrowymi lub Bitcoinem są najnowszymi trendami na Wall Street.

1 Wiadomości z giełd.

2 Projekty,które są oparte na technologii blockachain zdobywają uznanie na Wall Street.

3 Korea Południowa przyjacielem Ethereum.

4 Oszustwa związane z ICO  groźne dla rozwoju branży.

 

 

 

1

Kolejny napływ kapitału w wielkości 4,4 mld dolarów da się zauważyć po wzrostch cen poszczególnych walut. Bitcoin wzrósł o 3,6% względem wczorajszej ceny, Ethereum o 3,5%, Litecoin o 3%, z kolei NEO w ostatnich 24. godzinach kontynuuje znaczne wzrosty na poziomie 13,3%. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut stale rośnie i wynosi na dzień dzisiejszy 148,8 mld dolarów. Dla porównania, w styczniu tego roku wynosiła „zaledwie” 18,7 mld dolarów.

 

 

2

Inwestycje są zgodne z trendami, podobnie jak pod koniec lat 90. „dotcom”, który natychmiast zwrócił swoją uwagę. Teraz zdaniem Bloomberg firmy zajmujące się technologiami cyfrowymi lub Bitcoinem są najnowszymi trendami na Wall Street. Ocena oparta jest na wiadomościach z tego tygodnia dotyczących kilku różnych firm, które korzystały z cyfrowych walut i odniosły znaczące wzrosty w cenie, tym samym odnotowały duży wzrost na rynku. Bloomberg tłumaczy, że to wskazuje na nową modę. Overstock, zarządzany przez Patricka Byrnea, po otwarciu platformy handlowej, doliczał się na niej 137 milionów dolarów. Goldmoney, który zaoferował swoim klientom możliwość handlu i przechowywania kryptowalut w ubezpieczonych portfelach, wzrósł na wartości o 15 procent.Wzrosty cen świadczą o przekonaniu inwestorów rynkowych, że nowe kryptowaluty na bazie Blockchain będą miały ogromny wpływ na rynek, w podobny sposób, jak wcześniej firmy „dotcom”. Inwestorzy starają się uzyskać trakcję na wczesnym etapie rynku, gdzie zyski mogą być bardzo znaczące. Jednakże ukryte ryzyko i przeszkody techniczne związane z cyfrowymi walutami doprowadziły do ​​zwiększenia presji inwestorów szukających głównych opcji na inwestycje. Stąd nagłe zmiany w cenach poszczególnych znaczników.

 

 

3

Korea Południowa jako drugi na świecie największy rynek wymiany walut Ethereum, przekształca się w tzw. elektrownię Ethereum, z szybko rozwijającymi się inwestycjami, krajowymi projektami i społecznościami.21. września Korea Południowa przeskoczyła Chiny w całkowitym wolumenie Bitcoina. Na początku tygodnia największe spotkanie Ethereum w historii odbyło się w Seulu. Wśród gości byli przedstawiciele m.in. z Casper, Plasma i OmiseGO. Przemawiali współzałożyciel Ethereum – Vitalik Buterin, fundator Ethereum Foundation – Karl Floersch i dyrektor zarządzający OmiseGO – Vansa Chatikavanj, Opowiadali oni o wprowadzeniu nowych rozwiązań firmie Ethereum.Konferencja gościła ponad 1000 gości. Tyle było rezerwacji, a dodatkowo pojawiło się aż 800 osób na liście oczekujących.29 września rząd Korei Południowej i jego regulator finansowy (FSC), ujawniły swoje plany zakazu ICO. Ponieważ przemysł ten jest głównym rynkiem dla Ethereum, wiele przedsiębiorców z paniką sprzedało kryptowalutę, co ostatecznie doprowadziło do obniżenia ceny Ether o ponad osiem procent. Jednak cena Ethereum szybko wzrosła, wracając z powrotem do około 300 dolarów w ciągu siedmiu godzin od ogłoszenia władz Korei Południowej. Chociaż udział w rynku koreańskiej wymiany walut Ethereum w Korei Południowej spadł z 33. do 23. procent, kraj ten nadal jest drugim co do wielkości rynkiem dla Ethereum.

 

 

4

SEC działając w dobrej wierze poinformowało, że tokeny ICO traktowane będą jako niezarejestrowane papiery wartościowe. Firma REcoin i DRC (Diamond Reserve Club) przyczyniła się do zwrócenia szczególnej uwagi przez organ nadzorujący po ostatnich wydarzeniach związanych z ICO założonego przez Maksima Zaslavskiy. REcoin był początkowo reklamowany jako token z podkładem w aktywach nabytych ze środków pochodzących z ICO. Zaslavskiy powiedział wcześniej inwestorom, że firma posiada zespół prawników, specjalistów, brokerów i księgowych, którzy dokonają zakupów, a w rzeczywistości nikt nie został zatrudniony. Poinformował także inwestorów, że zarobił między 2 a 4 miliony dolarów, kiedy faktycznie zebrał jedynie 300.000 dolarów.Zaslavskiy sprzedawał również monety w ramach systemu DRC ICO, mówiąc inwestorom, że firma ma relacje z hurtowniami diamentów, które dają mu rabat. Inwestorom obiecano znaczne zyski z procesu arbitrażu diamentowego. Jednakże, podobnie jak w przypadku REcoin, system DRC był po prostu wabikiem do pozyskiwania funduszy od nic nie podejrzewających inwestorów. Zaslavskiy w rzeczywistości nie prowadził interesów ze sprzedawcami diamentów ani też nie prowadził transakcji handlowych.

 

 

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty