Prasówka : Estonia nie będzie miała własnej kryptowaluty.

1 Bitcoin nie podlega konfiskacie w Korei Południowej.

2 Estonia bez własnej krypotwaluty.

3 Dane Equifax  zostały wykradzione.

4 Nowy Coinroom.

 

 

1

W Korei policja przejęła 216 Bitcoinów od osoby,która była podejrzana  o nielegalną działalność z wykorzystaniem kryptowaluty .Koreański sąd orzekł zajęcie środków za niezasadne.Ten przypadek to przełomowy precedens, który sprawia, że Bitcoin i inne kryptowaluty nie podlegają konfiskacie.Korea Południowa jest jednym z najbardziej otwartych na Bitcoina krajów, podejmuje też kroki w kierunku regulacji aspektów takich jak status prawny, giełdy czy ICO. Orzeczenie sądu w dystrykcie Suwon może wywołać spore poruszenie wśród organizacji nadzorujących finanse zarówno w kraju, jak i na świecie. Takie stanowisko jest odmienne od tego prezentowanego np. przez władze Chin.

 

 

2

Pomysł utworzenia Estońskiej Kryptowaluty dał prezes estońskiego programu e-rezydencji, Kaspar Korjus, który zasugerował, że Estcoin mógłby być używany jako narodowa kryptowaluta kraju.Byłaby to również świetna możliwość dla Estończyków, aby poświadczać wirtualne dokumenty z dowolnego miejsca na świecie.Przyjęcie Estcoina byłoby przełomowym momentem dla kryptowalut. Jednak mimo potencjalnych korzyści jakie mogłaby przynieść narodowa kryptowaluta, strefa euro nie będzie zezwalała na dalszy rozwój Estcoina.Niestety po ostatnich zakazach Chin dla ICO, globalne podejście do ICO pozostaje mieszane. Niezależnie od tego, pomysł wprowadzania narodowej wirtualnej waluty został póki co odstawiony na bok.

 

 

3

Atak hakerów na systemy Equifax wywołał niepokój wśród wielu ludzi – głownie Amerykanów .Podczas ataku skradzione zostały prywatne dane aż 143 milionów osób .Hakerzy żądają 600 Bitcoinów w zamian za usunięcie wykradzionych danych. Taka ilość Bitcoin jest teraz  warta mniej więcej $2,6 mln. Na swojej stronie internetowej zamieszczonej w darknecie przestępcy informują, iż Equifax ma czas do 15 września na przesłanie funduszy. Inaczej wszystkie skradzione dane zostaną upublicznione.

 

 

4

Na początku września platforma Coinroom zaprezentowała nową odsłonę swojej giełdy.Zmiany objęły zarówno funkcjonalną jak i wizualną częśc strony.Wszyscy zalogowani i nie zalogowani ,mają teraz wgląd do zleceń przez co możemy na żywo oglądać kurs.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty