Prasówka : Czy system Visa odejdzie w zapomnienie.

1 Anonimowa rejestracja domen możliwa dzięki ,,Njalla”

2 BlockEx i RiskSpan nowymi członkami Wall Street Blockchain Alliance

3 Ethereum zamiast Visa to możliwe!.

4 Szwajcaria nie toleruje nielegalnych firm zajmujących się e-coinem.

 

 

 

 

1

Twórca niesławnego serwisu z torrentami, Pirate Bay, uruchomił usługę anonimowej rejestracji domen internetowych „Njalla”. Njalla ma być skoncentrowana na prywatności i być odpowiedzą na zwiększone zainteresowanie pozyskaniem domen bez podawania swoich danych. Za rejestrowane w ten sposób domeny będzie można płacić m.in. w bitcoinach.Założyciel Pirate Bay, Peter Sund, pokłada wielkie nadzieje w prywatności i dlatego zdecydował się zaoferować anonimową rejestrację domen. Słowo Njalla pochodzi z języka lapońskiego i opisuje metodę trzymania z daleka „nieproszonych gości”. Dostęp do anonimowych domen jest ograniczony ponieważ niemal wszystkie serwisy wymagają podania danych osobowych podczas rejestracji.

 

 

2

Alians Wall Street Blockchain (WSBA), wiodąca organizacja non-profit w tej branży, ogłosiła, że BlockEx i RiskSpan stały się nowymi członkami zespołu.BlockEx to platforma aktywów wirtualnych, stworzona do zajmowania się cyklem życia produktu, umożliwiania tworzenia, wydawania, obsługiwania i wymiany aktywów finansowych stworzonych za pomocą technologii blockchain. Klienci to głównie korporacje, instytucje finansowe, rządowe oraz detaliści.RiskSpan pomaga profesjonalnym finansistom znaleźć poradzić sobie z ogromną ilością danych, dostarczając precyzyjne analizy do zrozumienia danych i technologii do zarządzania nimi.RiskSpan ma całościowe podejście do organizacji od zarządzania danymi kredytowymi po analizy do zarządzania. Pomaga w ten sposób zmaksymalizować wykorzystanie danych, by były bardziej produktywne i konkurencyjne.

 

 

3

Bitcoin, Ethereum i inne silne kryptowaluty w dzisiejszych czasach są zaangażowane w debatę, ponieważ firmy oraz osoby prywatne coraz częściej szukają innych źródeł transakcji niż proste waluty.Ethereum, platforma bazująca na technologii Blockchain, cieszy się rosnącą popularnością. Platforma jest szczególnie wykorzystywana podczas boomu na ICO, który pojawił się kilka miesięcy temu.Vitalik Buterin, przemawiając podczas TechCrunch Disrupt 2017, powiedział, że platforma ma możliwości, by zmienić wiele w kwestii danych oraz bezpieczeństwa.  Jego komentarze zawierały wyraźne sugestie, że Ethereum w ciągu dwóch lat osiągnie moc transakcyjną porównywalną do systemu Visa.Wynalazca Ethereum wskazuje również, że technologia blockchain prawdopodobnie w przyszłości zapewni platformy do gier i innych aplikacji wymagających dużą ilość danych, gdzie bezpieczeństwo stanowi kluczową rolę.

 

 

4

Regulator rynków finansowych Szwajcarii nakazał zamknięcie trzech firm powiązanych z domniemanymi oszustwami.Szwajcarski Organ ds. Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) ogłosił 19 września, że zamknął Quid Pro Quo Association, Digital Trading AG oraz Marcelco Group AG w związku ze sprzedażą waluty „E-Coin”. Firmy działały bez odpowiedniej autoryzacji i zostały zlikwidowane przez Szwajcarski Organ ds. Nadzoru Rynku Finansowego.FINMA twierdzi, że w przeciwieństwie do innych kryptowalut E-coin nie funkcjonował w sposób zdecentralizowany, a był pod pełną kontrolą tych, którzy go sprzedawali.Ponadto FINMA mówi, że kolejne trzy firmy dostały ostrzeżenie, by nie oferować fałszywych kryptowalut. Dotyczy to : Suisse Finance GmbH in Liquidation, Euro Solution GmbH oraz Animax United LP. Organ nadzoru bada również inne grupy pod kątem nielegalnej sprzedaży kryptowalut i ostrzega każdego kto chce zainwestować w kryptowaluty, by sprawdził czy są one chronione.


REKLAMA