Prasówka : ​​Różne kraje, szczególnie te ze słabymi instytucjami i niestabilnymi walutami krajowymi, mogą bezpośrednio przyjąć kryptowaluty.

1 Stabilnie na giełdach.

2 Australia reguluję ICO.

3 Rządy powinny zacząć akceptować kryptowaluty.

4 Nowa krypowaluta w Dubaju.

 

 

 

1

Kolejny dzień na giełdach minął bardzo spokojnie. Największe kryptowaluty zanotowały delikatne spadki : Bitcoin i Ethereum o 1%, a Litecoin o 2,4%. Dobry wynik uzyskał Digibyte, którego wartość wzrosła o 11,4%, a najmniej zadowoleni mogą być użytkownicy Adex, której cena obniżyła się o 12,5%. Kapitalizacja rynkowa wynosi 146,8 mld dolarów, co oznacza ciągłą stabilizację od kilku dni.

 

 

2

Regulacyjne wytyczne dla przedsiębiorstw zostało wydane przez australijską Securities and Investments Komisji (ASIC) w związku z ICO, których wykorzystanie będzie zależało od struktury tokenów i ich wykorzystania, zgodnie z dokumentem umieszczonym na stronie internetowej regulatora.Co więcej, token sprzedaży zostanie sklasyfikowany w ogólnym australijskim prawie konsumenckim, biorąc pod uwagę fakt, że spółka strukturyzowana ICO nie oferuje produktów finansowych. Prawo wydane przez ASIC będzie miało pewne zabezpieczenia dla inwestorów, ale jeśli ICO nie spełni określonych wymagań, nie będzie z tych zabezpieczeń skorzystać.Australia niedawno zalegalizowała Bitcoina, a także zniosła podwójne opodatkowanie na kryptowalutach.

3

Christine Lagarde, francuska polityk z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF), powiedziała, że wirtualne waluty nie powinny być natychmiastowo odrzucane przez różne rządy na całym świecie. Podczas konferencji zorganizowanej w Londynie w Anglii, Lagarde powiedziała, że różne kraje, szczególnie te ze słabymi instytucjami i niestabilnymi walutami krajowymi, mogą bezpośrednio przyjąć kryptowaluty .Lagarde przytacza kilka czynników, które mogą doprowadzić do przyjęcia wirtualnych walut. Wśród nich jest możliwa zmiana preferencji konsumentów na nowe waluty, które są „łatwiejsze i bezpieczniejsze” niż tradycyjne.Tymczasem MFW nadal promował zrównoważone podejście do cyfrowej regulacji walutowej. W swoim dokumencie z początku 2016 r. MFW rozpatrywał wydzielone księgi umożliwiające zrewolucjonizowanie sektora finansowego poprzez redukcję kosztów w perspektywie długoterminowej.Lagarde zaznaczyła również swoje poparcie dla finansowych zastosowań technologii Blockchain.

4

Samorząd lokalny w Dubaju oficjalnie uruchomił własną kryptowalutę o nazwie emCash. Zostanie ona wykorzystywanao do transakcji usług rządowych i pozarządowych.Według Ali Ibrahim, zastępcy dyrektora generalnego gospodarki w Dubaju, token zostanie uznany za prawny środek przetargowy na różne usługi rządowe i pozarządowe, począwszy od codziennej kawy i opłaty za szkołę dla dzieci, po opłaty za usługi komunalne i przekazy pieniężne.Muna Al Qassab, prezes Emcredit Limited, dodała, że ​​emCash także zmniejsza oszustwa oraz inflację, ponieważ waluta jest wydawana w czasie rzeczywistym, w oparciu o rzeczywisty popyt.


REKLAMA