Powrót na 2. miejsce – dobry początek roku dla Ethereum?

Chciałoby się rzec “a jednak, nie poddał się”. Ethereum odzyskało swoje “wygrzane” 2. miejsce w rankingu kapitalizacji rynkowej.

Jakby nie patrzeć, 2018 dla społeczności Ethereum był rokiem tragicznym. Druga najpopularniejsza kryptowaluta od styczniowej wartości (ok. 1 300 USD) w ciągu 12 miesięcy poszybowała poniżej 100 USD. Spowodowało to “strącenie” jej ze wspomnianego drugiego miejsca. Jak widać, nie na długo.

Ethereum znów na drugim miejscu
A kysz! Moja dwójka!

Dlaczego ETH podupadło “na zdrowiu”?

Współzałożyciel Ethereum, Joseph Lubin sugeruje, iż spowodowała to “spekulacyjna bańka” (przez którą, jak zaznaczył, kryptosfera przebrnęła wcześniej 6 razy). Zdaniem krytyków upadek ETH był nieunikniony m.in. w związku z problemami ze skalowalnością sieci blockchain projektu. Nie brakowało również przepowiedni zapowiadających rychły spadek wartości do zera.

Jednakże, etherowa społeczność ma powód do radości – od najniższej odnotowanej ostatnio wartości (ok. 84 USD) ETH odbiło się niemal dwukrotnie.

Wykres dla Ethereum

Co dalej?

Jak to zwykle w świecie bywa, zdania są podzielone. Jedni świętują powrót i sądzą, iż jest to zapowiedź wystrzału wartości. Drudzy zaś ostudzają zapał twierdząc, iż zakup ETH jest teraz zbyt ryzykowny w związku z nadchodzącym forkiem.

W każdym razie – powstrzymajmy spekulacje na temat tego, co w przyszłości stanie się z Ethereum. Niech jego fani delektują się ponownym mini-“triumfem” swojego oczka w głowie.

Jak sądzicie? Czy ETH zdoła utrzymać się na drugiej pozycji przez cały rok 2019?


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi