Co powinieneś wiedzieć o neutralności sieci

Neutralność sieci jest jedną z najbardziej polaryzujących kwestii dotyczących globalnych regulacji dotyczących Internetu. Federalna Komisja ds. Komunikacji (FCC) ogłosiła, że ​​zagłosuje za uchyleniem zasad neutralności sieci ery Obamy w dniu 14 grudnia. Ale czym jest neutralność sieci i dlaczego powinno Cię to obchodzić?

Na początek ważne jest zdefiniowanie neutralności sieci, aby wszyscy zrozumieli, co oznacza to określenie. Neutralność sieci polega na tym, że żaden dostawca Internetu nie może dławić (spowalniać) lub blokować żadnego określonego ruchu ani preferencyjnie traktować żadnego konkretnego ruchu.

26 lutego 2015 r. Kierownictwo FCC głosowało, że internet jest użytecznością publiczną i zostanie utrzymany zgodnie z normami neutralności sieci. Ale co to oznacza dla każdego z nas i firm, które wprowadzają internet do naszych domów i biur?
Jak działają sieci internetowe

Jeśli klikniesz na dowolny link w Internecie, twój dostawca Internetu i sieci, których używają, powinien spróbować równie szybko przekazać ci te treści. W przypadku typowego wyświetlania strony internetowej, sprawdzania poczty e-mail, czytania blogów i odwiedzania witryn o wysokiej jakości, takich jak kryptokoparki
, nie ma poważnej debaty na temat blokowania ruchu w Stanach Zjednoczonych.

Problem pojawia się wtedy, gdy internauci chcą oglądać ciężkie treści o dużej przepustowości, takie jak YouTube firmy Google (GOOG), Netflix (NFLX) lub inne przesyłanie strumieniowe wideo. W przeciwieństwie do popularnej koncepcji, Internet nie jest magiczną chmurą, jest zbudowany z fizycznych serwerów, kabli, przełączników i infrastruktury rozsianych po całym świecie. Istnieją podziemne kable światłowodowe łączące każde większe miasto i biegnące pod powierzchnią oceanu między parami miast, takimi jak Nowy Jork i Londyn, Waszyngton i Paryż, a także Los Angeles i Tokio (z chmielem w Honolulu po drodze).

Te kable światłowodowe wymagają miliardów dolarów na rozbudowę i mają stałą pojemność. Kiedy sieci zostały zbudowane podczas gry Dot Com Bubble na przełomie wieków, niewielu ludzi miało pojęcie, że zmienimy pobieranie 3MB MP3 na 3GB pliki wideo wysokiej rozdzielczości. W ciągu ostatniej dekady światłowody się zapełniły.

Peering i dostawcy sieci

Firmy będące właścicielami kabli to Twoi dostawcy usług internetowych, firmy takie jak Comcast (CMCSA), CenturyLink (CTL), AT & T (T) i Verizon (VZ), oraz dostawcy sieci Tier 1 i Tier 2, w tym Level 3 Communications (LVLT) i Cogent (CCOI). Niektórzy dostawcy usług internetowych, tacy jak AT & T, są również dostawcami sieci na poziomie 1. Płacisz swojemu dostawcy, aby łączył cię z dużymi sieciami szkieletowymi, takimi jak poziom 3, którzy przenoszą duże odległości do Internetu. Twój ISP jest nazywany dostawcą “ostatniej mili” i przenosi ruch internetowy z dużej sieci do domu.
Oto, gdzie leży konflikt. Firmy takie jak Google i Netflix płacą poziomowi 3 i Cogent za przenoszenie ruchu do Twojego miasta, a Ty płacisz dostawcy ostatniej mili, aby dostać dane do twojego domu. Kiedy ludzie tylko czytali i wysyłali wiadomości e-mail, użyto pojęcia o nazwie peering. Porozumienia peeringowe stwierdzają, że ponieważ ruch przesyłany między dwiema sieciami był w obu kierunkach zbliżony, obie sieci nie musiały płacić drugiej. Tak działa sieć telefoniczna.
Dolna linia

Jako internetowy użytkownik końcowy neutralność sieci jest wyraźnie w twoim najlepszym interesie. Płacisz swojemu ISP dużo pieniędzy każdego miesiąca, a kiedy klikniesz na link, chcesz, żeby działał. Nie chcesz, żeby twój ISP spowalniał ruch, byłoby naprawdę kulawo. Ale to się zmieni, gdy FCC zniesie obecne zasady neutralności sieci.

Kto to pomaga? Jako dostawca usług internetowych neutralność sieci jest bardzo kosztowną propozycją. Oznacza to, że sieci będą musiały zostać uaktualnione, aby filmy te szybko przychodziły i były wolne od buforów, a ktoś musi za to zapłacić. Ulepszanie infrastruktury internetowej jest drogie w obu kierunkach, ale teraz jasne jest, że każda sieć musi płacić na swój sposób i nie może pobierać opłat od dostawców treści i sieci, które przenoszą ruch.

Nigdzie w tym nie ma żadnych nowych podatków. W rzeczywistości wysokie podatki internetowe są nielegalne, ale nie oznacza to, że nowe podatki, podobnie jak płacimy za usługi telefoniczne, są niemożliwe w przyszłości. Na razie jedyną zmianą dla konsumentów mogą być wyższe rachunki za Internet, aby zapłacić za zwiększoną infrastrukturę i apetyty ISP za wyższe zyski, ale i tak wszyscy za to płaciliśmy.

Pozdrawiam i zapraszam na www.unlimitedminers.com kryptokoparki


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi